Minijos upėje - baidarių regata

Savaitgalį Klaipėdos rajone vykusioje Minijos upės žemupio regatoje dalyvavo apie 100 vandens turizmo entuziastų, atvykusių palenktyniauti baidarėmis net iš tolimiausių šalies kampelių.
Šiemet regatai buvo pasirinkta nauja trasa - irkluotojai šeštadienį startavo Rūdaičių kaime, Vėžaičių seniūnijoje. Pirmasis sustojimas - Gargžduose, prie Minijos slėnio. Čia buvo susumuoti plaukimo rezultatai, išrinkti nugalėtojai, iškelta regatos vėliava.

Vieni iš pirmųjų baidare finišavę alytiškiai Regina ir Kęstutis Dambrauskai sakė apie regatą sužinoję internete.

"Aš jau seniai sergu baidarių sportu, įtraukiau ir žmoną. Labai patiko plaukti Minijos upe, ji srauni, vingiuota, graži gamta, švarus vanduo",- džiaugėsi K. Dambrauskas.

Regatos dalyviai plaukė įprastomis baidarėmis, o vienas ekipažas - net 10-viete jūrine kanoja.

Iš kitų baidarininkų išsiskyrė vienas plaukęs klaipėdietis Žilvinas Šileris. Jis savo baidare iki finišo linijos atskubėjo ne mojuodamas irklais, o mindamas pedalus. Beje, startavęs paskutinis, klaipėdietis atplaukė vienas pirmųjų.

"Tai - naujoviškos baidarės su varikliukais, bet reikia turėti stiprias kojas. Jeigu dar ir irklais pamojuoti, tai tokia baidarė išvysto iki 15 kilometrų greitį per valandą", - sakė Ž. Šileris.

Po sutiktuvių Minijos slėnyje regatos dalyviai plaukė iki Gargždų užtvankos, populiariai vadinamos "pyla", prie kurios teko išlipti iš savo laivelių ir persinešti juos per užtvanką.

Po to bus duotas startas trečiam regatos etapui - plaukimui nurodytu greičiu, užsiregistruojant kontroliniuose punktuose.

"Minijos žemupio regatos 2007" dalyviai finišą pasiekė Šernuose ir įsikūrė nakvynei kempinge. Čia regatos dalyvių laukė karšta žuvienė, šokiai ir kitos linksmybės. Antrąją regatos dieną, sekmadienį, turistai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse, buvo įteikti apdovanojimai - diplomai, atminimo taurės, o nugalėtojams atiteko Klaipėdos rajono mero taurė.

"Jau antrus metus organizuojama regata, matyt, taps tradiciniu renginiu",- sakė Gargždų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.

Pasak rajono mero Vaclovo Dačkausko, vandens turizmas turėtų tapti dar aktyvesnis, kai prie Minijos upės Gargžduose, Priekulėje ir Drevernoje bus pastatytos mažųjų laivelių prieplaukos - tam gautas finansavimas iš ES paramos fondų. Viena iš šių prieplaukų turėtų būti pastatyta jau kitais metais.

Jolanta Beniušytė
Straipsnis publikuotas Klaipėdos krašto dienraštyje „Vakarų ekspresas“ 2007 m. Rugpjūčio 14 d.

/ Informacijos šaltinis: www.ve.lt /