Turizmo informacijos centras pradeda Trakų krašto pristatymo maratoną

Trakų turistinio sezono pradžia sutampa su gegužinėmis

Gegužės mėnuo ypatingas vis gražėjančia gamta ir didėjančiais turistų strautais iš kaimyninių šalių. Trakų turizmo informacijos centras (toliau TIC) pirmasis visoje Lietuvoje pradeda turistinį sezoną. Per gražiausias gegužės mėnesio šventes sulauksime didelių turistų srautų iš Lenkijos bei Latvijos .
Nuo gegužės mėnesio Trakų TIC darbuotojos svečius pasitiks ir šeštadieniais, ir sekmadieniais. Pagirtina tai, jog Trakų muziejaus Salos pilis dirbs pirmadieniais jau nuo balandžio 28 dienos, prisitaikant prie turistų bei svečių poreikių. Dauguma Trakų miesto apgyvendinimo vietų jau rezervuotos, laiveliai nuleisti, burės išskleistos, telieka džiaugtis, kad miesto gatvėse vis dažniau ir dažniau sutiksime svečių su žemėlapiukais rankose ir ieškančiais nepasikartojančių vaizdų žvilgsniais.

Grožėtis yra kuo. Trakai – tai Baltijos regioną reprezentuojantis miestas, todėl keliaujantys po Lietuvą, Trakų neaplenkia. Čia gėrisi ramybe, gamtos unikalumu, istorijos ir paveldo darna.

Daugiakalbis TIC tarptautinei publikai

Trakų TIC, bendradarbiaudamas su Lietuvos turizmo informaciniais centrais užsienyje (Helsinkyje, Maskvoje, Berlyne, Varšuvoje, Barselonoje, Londone, Paryžiuje ir Romoje), 2008 metais organizuoja žurnalistų infoturus po Trakų kraštą, pristatydamas miesto istorinio paveldo perliukus bei įvairiausias poilsio galimybes.

Jau balandžio 18 dieną sulaukta svečių iš Sankt Peterburgo. Visą gegužę su gausėjančiais turistų srautais, TIC darbuotojai lydės Suomijos, Maskvos bei Ispanijos žurnalistus. Taip pat Trakų TIC gegužės 16 dieną pristatys Trakų miesto turizmo galimybes stambiausioms turizmo agentūroms, turizmo specialistams iš Lietuvos. Tą dieną Salos pilyje vyks ir „Muziejų naktis“ – tarptautinę muziejų dieną pažymintis renginys, kurio metu muziejų galima aplankyti naktį.

Trakų TIC 2007 metais gegužės – birželio mėnesiais organizavo 6 infoturus užsienio žurnalistams. Ir tai davė rezultatų – vien tik Didžiosios Britanijos spaudoje Trakų vaizdai puikavosi net 21-name populiariausiame laikraštyje.

Trakų Salos pilies vaizdais puikuojasi net tik užsienyje leidžiamų Lietuvos kelionių gidų viršeliai, bet šiuo vaizdu atstovaujame visam Baltijos regionui! Šiais metais Trakų TIC ruošiamasi pristatyti Trakų kraštą daugiau nei 10-čiai užsienio žurnalistų grupių.

Džiugu, kad Trakai yra ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono turizmo vizitinė kortelė, o Trakų kraštas Lietuvos ir užsienio turistų vertinamas kaip ideali vieta praleisti ne tik savaitgalį, bet ir atostogas.

Straipsnis publikuotas 2008.04.26 www.trakai.lt .

Vilma Biekšaitė, Trakų TIC vadybininkė,
(8 528) 51934

/ Informacijos šaltinis: www.trakai.lt /