Krekenavos regioninis parkas ketina priglobti Paberžę

Krekenavos regioninio parko direkcija įsitikinusi, kad Panevėžio rajono valdžiai rajone esančios vertingos teritorijos nelabai rūpi. Vyriausiojo kraštotvarkininko Juozo Gibo teigimu, mažesniame Kėdainių rajone yra 26 savivaldybei priklausantys draustiniai, o Panevėžio rajone - vienintelis Sanžilės kraštovaizdžio draustinis. Statys lankytojų centrą

Juozo Gibo ir vyriausiosios rekreacijos vadybininkės Linos Juozaitienės teigimu, Krekenavos regioninis parkas išnaudoja toli gražu ne visas galimybes. Jie spėja, kad parko veikla pagyvės, dešiniajame Nevėžio krante Dobrovėlės dvarvietėje pastačius Krekenavos regioninio parko direkcijos lankytojų centrą.

Pasak J.Gibo, anksčiau lankytojų centrą buvo ketinta statyti šalia buvusio vandens malūno, tačiau nepavyko susitarti su žemės savininkais. Vėliau ketinta persikraustyti į senąją kleboniją, kuri dar vadinama Maironio namu, žadėta pastatą atstatyti ir suremontuoti, tačiau vėlgi nepavyko rasti bendros kalbos su bažnyčia.

Dabar jau parengtas detalusis planas, o techninis projektas perduotas ekspertams. Dar šiemet jis turėtų būti patvirtintas Saugomų teritorijų tarybos ir teikiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti.

Tikimasi, kad beveik 600 kvadratinių metrų ploto pastatas bus pastatytas po dvejų metų. Ten pat įsikurs ir parko direkcija, atsiras galimybė organizuoti renginius, rengti parodas. Numatyta vieta ir apžvalgos bokšteliui.

Plėsis parko ribos

Pasak J.Gibo, pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis veiklą saugomose teritorijose, yra gamtotvarkos planai. Be jų sureguliuoti veiklą saugomose teritorijose yra labai sunku.

Tačiau šalyje iš 30 regioninių parkų gamtotvarkos planus turi tik trečdalis. Jų neturi ir Krekenavos regioninis parkas. Kraštotvarkininkas sakė, kad šiemet bus pradėti rengti devynių parkų planai, tarp jų ir Krekenavos.

Gintauto Subačiaus straipsnis publikuotas dienraščio „Panevėžio balsas“ 2007.03.27 numeryje.

/Informacijos šaltinis - www.aina.lt /