Pažinti Vilnių turistams padės audiogidas

Nuo gegužės mėnesio įdomiausias Vilniaus senamiesčio vietas turistai galės atrasti eidami vienu iš dviejų audioekskursijos maršrutų ir klausydamiesi audiogido įrašo. Audiogidas skirtas pavieniams lankytojams, norintiems savarankiškai susipažinti su miestu, jo istorija ir kultūra, išgirsti garsiausių legendų ir įdomių faktų. Audiogido įranga ir specialus žemėlapis, nurodantis, kaip keliauti audioekskursijos maršrutu, bus nuomojami dviejuose iš keturių Vilniaus turizmo informacijos centrų – Vilniaus g. 22 ir Didžioji g. 31. Įrašas bus pateikiamas ir lietuvių, ir užsienio kalbomis.

Keliaudami su audiogidu, Vilniaus svečiai galės aplankyti apie 50 architektūros paminklų, kultūros objektų ir kitų svarbių miesto vietų, taip pat išgirsti apie 100 skirtingų pasakojimų, pristatančių ne tik lankomus objektus, bet ir patį miestą bei jo istoriją. Einant ilgesniuoju maršrutu, siūloma pasiklausyti 95 pasakojimų, trumpesniuoju – 64. Dalis šiuose maršrutuose pristatomų objektų sutampa. Turistai patys galės pasirinkti, kurių pasakojimų klausytis.

Ši nauja Vilniaus turizmo informacijos centro siūloma paslauga buvo pristatyta praeitą savaitgalį vykusioje tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2007“. Parodos lankytojai galėjo patys išbandyti audiogido privalumus – priėję prie interaktyvaus stendo su padidintu audioekskursijos žemėlapiu pasirinkti vieną iš paryškintų maršruto objektų, pamatyti jo nuotrauką ekrane ir pasiklausyti audiogido įrašo. Audiogidas sulaukė ypatingo tiek lietuvių, tiek užsieniečių susidomėjimo, į šią naujovę atkreipė dėmesį užsienio šalių ambasadų atstovai. Lietuviai džiaugėsi, kad galės lengvai ir greitai su miestu supažindinti svečius.

Audiogido paslauga yra populiari daugelyje pasaulio šalių. Vilniuje rengiamos audioekskursijos bus pirmosios Lietuvoje.
Pranešimas spaudai 2007-03-06
Daugiau informacijos:

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centro vyr. projektų vadovė Kazimiera Kazijevaitė, tel. 212 2595
Vilniaus g. 22, LT-01119 Vilnius
Tel. +370 5 262 9660
Faks. +370 5 262 8169
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
www.vilnius-tourism.lt