Druskininkai ruošiasi nustebinti dengtomis slidinėjimo trasomis

Gali būti, kad jau 2007-ųjų pabaigoje slidinėjimą mėgstantiems lietuvaičiams neprireiks trenktis į Slovakiją, Šveicariją, Austriją ar kitas slidinėjimo kurortais garsėjančias šalis.Tokia idėja po apsilankymo panašioje trasoje Vokietijoje kilo miesto merui Ričardui Malinauskui. "Druskininkų apylinkėse įvertinom gamtines sąlygas ir nusprendėm, kad jos tokiai trasai įrengti tinkamos" - sakė meras. Tokia trasa būtų pirmoji Baltijos šalyse ir viena didžiausių Europoje. Baltijos regione dengtų ar su sintetine sniego danga slidinėjimo trasų nėra, o artimiausias tokio tipo turizmo objektas - Lenkijoje, Tatrų kalnuose. Be šios, panašios trasos veikia Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Olandijoje. Druskininkų savivaldybės atstovai sako girdėję, jog tokį objektą ruošiamasi statyti ir Maskvoje.

Šiuo metu yra baigiama rengti techninė slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga projekto dalis, pradėta tvarkyti numatyta slidinėjimo trasoms įrengti teritorija. Bet statybos darbai dar nepradėti. Apie 25 mln. litų vertės projektas finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto, jo vykdytojas - Druskininkų savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius.

Slidinėjimo trasas numatoma įrengti kairėje Nemuno pusėje, prie Baltašiškės girininkijos, t.y. apie 0,5 km. nuo Druskininkų kurorto. Šiuo metu rengiami slidinėjimo trasų teritorijos planavimo dokumentai.

Numatyta įrengti dvi slidinėjimo trasas:
1. Dengtą slidinėjimo trasą pastato viduje, kuri veiktų visus metus. Dengta slidinėjimo trasa būtų apie 330 m. ilgio ir apie 50 m. pločio. Šios slidinėjimo trasos danga būtų padengiama „sniego patrankų“. Numatyta temperatūra šioje trasoje nuo 0 °C iki -3 °C laipsnių.
2. Atvirą slidinėjimo trasą, kuri veiktų žiemos sezono metu. Atvira slidinėjimo trasa būtų apie 360-380 m. ilgio ir apie 50 m. pločio. Atvira slidinėjimo trasa sniegu būtų padengiama „sniego patrankos“ pagal poreikį.
Abiejų slidinėjimo trasų aukščių skirtumas- apie 40 m. Šalia slidinėjimo trasų būtų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, inventoriaus nuomos punktas, viešojo maitinimo įstaigos.
Šiandienos duomenimis, pirmieji slidininkai mėgėjai galės pradėti slidinėti 2007 m. pabaigoje - 2008 m. pradžioje.


/ Informacijos šaltinis: www.sniegozona.lt /

Druskininkai ruošiasi nustebinti dengtomis slidinėjimo trasomis