Tarptautinę gido dieną gidai pažymės prie suskilusios geldos

Vasario 20 d. Kauno gidų bendrijos (toliau KGB) nariai kartu su kolegomis iš Druskininkų ir Klaipėdos pažymės savo profesinę šventę, kuri bus visai kitokia, nei planuota.

Tradicija specialiomis nominacijomis pagerbti savo kolegas, surengti mokomąsias ekskursijas ar pravesti seminarus su kviestiniais lektoriais pradėta puoselėti prieš aštuonerius metus. 2008 metais Valstybinis turizmo departamentas (toliau VTD) pradėjo globoti šį renginį ir pirmą kartą skyrė finansinę paramą visuomeninei gidų organizacijai. VTD atstovai dalyvavo renginiuose, trukusiuose dvi dienas. Tuomet nuspręsta šią dieną minėti rotaciniu principu ir gidus kaskart sukviesti vis į kitą miestą. 2009 m. toks renginys kartu su kasmetiniu Lietuvos gidų sąjungos suvažiavimu įvyko Klaipėdoje.
2010 m. kolegas iš visos Lietuvos buvo patikėta priimti kauniečiams, tačiau paaiškėjo, jog finansavimas dėl biurokratinių priežasčių nebus skiriamas. Gidų kvalifikacinius įgūdžius vertinančio VTD atstovų oficialioje darbotvarkėje šiemet nenumatyta susitikti su gidais, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su šalies įvaizdžio formavimu, ir atsakyti į jiems aktualius klausimus, pasveikinti su profesine švente.
Nepaisant visų organizacinių nesklandumų, KGB lieka ištikima tradicijoms ir vasario 20 d. 15 val. Ryšių istorijos muziejuje organizuoja Tarptautinės gido dienos paminėjimo šventę, kurios metu simbolinėmis nominacijomis paskatins labiausiai turizmui nusipelniusius kolegas. Istorikas Eugenijus Rūkas skaitys paskaitą „Kauno miesto aktualijos 2010“, Ryšių istorijos muziejaus darbuotojai supažindins su vienintele tokio pobūdžio ekspozicija Lietuvoje. Susirinkusius dalyvius linksmins Kauno rajono Garliavos gimnazijos folkloro ansamblis „Serbentėlė“. Tokį nemokamą renginį Lietuvos gidams dovanoja KGB.
Beveik tuo pačiu metu Kauno miesto savivaldybės salėje viena turizmo agentūra organizuoja komercinį renginį, skirtą gido dienos paminėjimui. Šiame renginyje dalyvaus Lietuvos gidų sąjungos, oficialiai vienijančios aštuonias visuomenines organizacijas, atstovai. Vėliau jie trumpam planuoja užsukti į KGB renginį, kuriame dalyvaus gidai beveik iš visos Lietuvos.


Tarptautinės gido dienos šventės organizatorė
Rita Šuopienė, KGB pirmininkė
Mob. tel. 8 630 01 232

Pranešimą spaudai parengė
Henrieta Miliauskienė, KGB narė
Mob. tel. 8 611 36 713