Rengiamas infoturas po Raseinių kraštą „Susitikime Maironio gimtinėje“

Pranešimas spaudai

Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras kviečia į infoturą „Susitikime Maironio gimtinėje“, kuris įvyks š.m. birželio 8 d.

2012 – ieji metai, minint poeto 150 metų gimimo sukaktį paskelbti Maironio metais. Todėl pagrindinis dėmesys šio infoturo metu bus skiriamas vietoms, vienaip ar kitaip susijusioms su Maironio gyvenimu ir kūryba. Svečiai kviečiami aplankyti tėviškę, gimtinę, pasivaikščioti Maironio ąžuolų taku, bei kitomis poeto pamėgtomis vietomis. Dalyvaudami pažintinėje ekskursijoje pažins Betygalą, vieną gražiausių pietryčių Žemaitijos miestelių. Pasigrožės nuostabiu Dubysos regioninio parko kraštovaizdžiu.

Rengiamas infoturas po Raseinių kraštą „Susitikime Maironio gimtinėje“

Dubysos regioninio parko direkcijos specialistai įsitikinę, kad Dubysos grožį būtina pamatyti kiekvienam lietuviui. Visi Dubysos regioninio parko gamtiniai ir kultūriniai objektai tiesiogiai susieti su Dubysos upe ir jos intakais. Stačiašlaitis Dubysos slėnis, daug natūralių pievų, mažesnių upelių santakos sukuria poilsiui tinkamą atmosferą, o gamtinių vertybių deriniai sudaro savitą ekosistemą, turtingą augalų ir gyvūnų rūšių.

Vaizdingas Dubysos slėnis primena „Šveicariją“, stebina išskirtiniu loviniu slėniu, paskendusiu žalumoje. Siekiant išsaugoti šį trapų grožį buvo įkurtas Dubysos regioninis parkas, kuriame galima ne tik aplankyti piliakalnius, miestelius, kaimus, bet ir pasidžiaugti puikiais peizažais bei išvysti įdomių gamtos darinių – skardžių, senvagių, raguvų, šaltinių.

Dubysa – viena populiariausių vandens turizmo trasų. Vidutinio sraunumo, nors ir duburiuota upė, tinka bičiulių žygiams ir šeimyniniam turizmui. Trasą patartina įveikti per dvi dienas su nakvyne.

Vandens turizmo mėgėjai ypač apsidžiaugs keliaudami šią vasarą, nes šalia Dubysos upės įrengta nauja turistinė infrastruktūra: išsilaipinimo vietos, poilsiavietės, stovyklavietė, tad plaukiantys baidarėmis galės patogiai pailsėti.

Tačiau tai dar ne viskas, renginio metu bus pristatomi ir kiti Raseinių rajono turizmo ištekliai:
• Raseinių arešto namų istorinis – architektūrinis kompleksas;
• Piligrimystės centras – Šiluva;
• Lyduvėnų geležinkelio tiltas (aukščiausias Lietuvoje);
• Maslauskiškių vandens malūnas;
• Pirmoji pasaulyje aštuonratė važiuoklė;
• Palukščio dvaras;
• Molavėnų piliakanių kompleksas;
• Jūkainių pažintinis – rekreacinis takas.

Organizatoriai kviečia atvykti ir geriau pažinti Maironio apdainuotą Raseinių kraštą. Ypatingai kviečiami žiniasklaidos atstovai, kelionių organizatoriai, gidai. Tikimasi užmegzti abipusiai naudingų kontaktų ir ateityje sėkmingai bendradarbiauti plėtojant atvykstamąjį turizmą Raseinių rajone.

Registracija į renginį: tel. (8 428) 51 362, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.,
Renata Žagminaitė Raseinių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė