Projektas „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“ – sėkmingai baigtas!

2011 m. birželio 29 d. Palangos m. savivaldybė sukvietė projekto „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“ partnerius, koordinatorius, specialistus ir ekspertus, dirbusiuos prie šio projekto, į paskutinį valdybos ir darbo susitikimą, skirtą pristatyti įgyvendintas veiklas ir pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

„Džiaugtis tikrai turime kuo, šis projektas naudingas, įdomus ir patrauklus visuomenei. Jis ne tik sudarė sąlygas plėtoti dviračių turizmą, bet ir prisidėjo prie Lietuvos ir Latvijos pajūrio, kaip patrauklios turizmo vietovės, populiarinimo bei tokiu būdu sukūrė pridėtinę vertę visam pasienio regionui“, – sakė Irena Šatkauskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

Projektas „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“ – sėkmingai baigtas!

Visiems projekte numatytiems darbams įgyvendinti reikėjo 28 mėnesių ir apie 3,5 mln. Lt finansavimo, kurio didžioji dalis skirta iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos. Projekto partneriai – Klaipėdos rajono savivaldybė, Nicos (Latvija) ir Rucavos savivaldybės (Latvija).

Suformuotas dviračių maršrutas pagerino aktyvaus turizmo sąlygas pajūryje
Per šį laikotarpį buvo parengta dviračių turizmo infrastruktūros plėtros pasienio regione galimybių studija, kurios pagrindu suformuotas 130 km ilgio dviračių maršrutas, nusidriekęs nuo Gargždų Lietuvoje iki Liepojos Latvijoje, jungiantis Klaipėdą, Palangą, Šventąją Lietuvoje ir Nicą bei Rucavą Latvijoje. Keliautojų patogumui maršrutas pavaizduotas elektroniniame žemėlapyje „e-Gidas“, jame pažymėti kelio dangos tipai, lankytini objektai ir kita svarbi informacija.

Projekto metu, siekiant geriau patenkinti turistų poreikius, seni nenaudojami savivaldybių pastatai Gargžduose ir Nicoje buvo rekonstruoti ir juose įrengti turizmo informacijos centrai (TIC). Gargždų, Nicos bei Rucavos turizmo centruose įrengtos ir interneto prieigos.

Be to, dviratininkų patogumui įrengtos 8 poilsio vietos Palangoje, Rucavoje ir Nicoje (Latvija), pastatyta 19 naujų informacinių stendų bei suženklintas dviračių maršrutas (pastatyta 80 ženklų).

„Ypač didžiuojamės pagal EuroVelo dviračių takams keliamus reikalavimus rekonstruotu dviračių taku Palanga – Šventoji. Tako ilgis – daugiau nei 12 km, plotis – 3,25 m. Jį išbandė ir jau spėjo pamėgti nemažai poilsiautojų. Tuo galėjome įsitikinti šio tako rekonstrukcijos darbų baigimui surengtos sporto šventės „Pavyk pajūrio vėją!“ metu“, – pasakojo I. Šatkauskienė.

Projektas vertingas įgytomis žiniomis ir patirtimi
Projekto metu nemažai dėmesio buvo skirta Lietuvos ir Latvijos savivaldybių architektų, teritorinio planavimo ir turizmo specialistų kvalifikacijos kėlimui. Jie dalyvavo įvairiuose mokymuose ir seminaruose, kurių metu gilino dviračių turizmo planavimo ir marketingo srities žinias bei įgavo vertingos tarptautinės patirties.

Ypač naudingas buvo mokomasis – informacinis turas Vokietijoje, kurio metu Lietuvos ir Latvijos atstovai susipažino su dviračių turizmo trasų projektavimo ypatumais, dviračių turizmo plėtros kryptimis ir priemonėmis bei pagerino žinias apie dviračių takų sistemų planavimą ir projektavimą.

Be to, savivaldybių atstovai sudalyvavo 3 parodose (ITB, Balttour ir Vivatour), kuriose viešino dviračių maršrutą, teikė informaciją apie dviračių turizmo galimybes pajūryje ir skatino aplankyti Lietuvą bei Latviją.

Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas Latvijos ir Lietuvos verslininkų bendradarbiavimo skatinimui bei gerosios patirties pasidalinimui. Tikimasi, jog gegužės mėnesį Klaipėdos raj. vykusiame Latvijos ir Lietuvos verslininkų, teikiančių dviračių nuomos bei apgyvendinimo paslaugas, susitikime užsimezgę ryšiai peraugs į ilgalaikį bendradarbiavimą.

„Nuoširdžiai dėkojame partneriams, rangovams, konsultantams ir visiems specialistams, prisidėjusiems prie šio sėkmingo projekto įgyvendinimo“, – dėkojo I. Šatkauskienė.
Daugiau informacijos apie projektą bei keliavimo dviračiais Baltijos pajūriu galimybes rasite tinklapyje http://www.palangatic.lt/lt.php/page.855.


Daugiau informacijos:
Irena Šatkauskienė
Palangos miesto savivaldybės administracija
Ekonominės plėtros skyrius
Telefonas (8 460) 51 225
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Šis pranešimas spaudai viename dokumente yra ČIA.