Išrinktas geriausias 2011-ųjų metų keliautojas!

Žurnalo „Kelionės ir pramogos” skaitytojai feisbuke rinko geriausią metų keliautoją. Juo galėjo tapti žmogus, kuris keliauja nekenkdamas aplinkai (pėsčiomis, dviračiais, slidėmis) ir kartu veda į žygius kitus, skatindamas pažinti savo šalį, gamtą, ją saugoti ir tausoti.

Išrinktas geriausias 2011-ųjų metų keliautojas!

Geriausiu 2011 metų keliautoju tapo Keliautojų sąjungos prezidentas, asociacijos „Sportas visiems” generalinis sekretorius Algimantas Jucevičius. Antroje vietoje - kitas energingas keliautojas po Lietuvą, senųjų papročių puoselėtojas - Tadas Šidiškis.
„Šio žmogaus dėka pamačiau kalnus, išbandžiau save, visiems laikams supratau, ką reiškia nugalėti savo tingulį, baimes, pamatyt grožį, žvaigždes kalnuose,” - apie Algimantą Jucevičių rašo žurnalo skaitytojas Tadas. „Šis žmogus nuveikė nepalyginamai daugiau, nei keliolika kokių nors samdytų sporto ir turizmo departamento darbuotojų,” - rašo Žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis, ne sykį dalyvavęs Algimanto Jucevičiaus žygiuose, ir šiais metais Gruzijoje, kartu kopęs į Kazbeką (5047 m.): „Jau nebe pirmąkart kartu keliauju ir stebiu šį atkaklų žmogų. Jo organizuotoje šių metų Kazbeko turiadoje Kaukaze dalyvavo apie šimtas žmonių, didžioji dalis jų pasiekė viršūnę. Vadas buvo reiklus, tačiau visuomet įvertindavo realią situaciją ir mokėdavo priimti visiems tinkamus sprendimus.”
„Tai vienas iš geriausių mano kada pažinotų vadų - patyręs, drąsus, greitas, labai protingas ir kartu jautrus, geranoriškas, triūsiantis daugiau už kitus. Vienu žodžiu, ypatingas žmogus. Nenuostabu, kad jį išrinko Lietuvos šviesuoliu ir juo žavisi daugybė žmonių. Žygiai su juo labai įdomūs ir gerai organizuoti, negaištamas laikas poilsiavimui ar beprasmėms diskusijoms, o aplink jį susibūrė į jį panašūs keliautojai,” - sako ne sykį su Algimantu Jucevičiumi keliavusi psichologė, keliautoja Genovaitė Petronienė.
“Stengiuosi visuomet keliauti su Algimantu Jucevičiumi. Kai su juo keliauju, tos rizikos,
bei netikėtumų sumažėja iki minimumo. Tokių vadų kaip jis, reta. Algimantas viską apskaičiuoja, puikiai numato į priekį. Jau daug metų keliauju į kalnus, bet tokio Vado kaip jis dar nebuvau sutikęs, - sako keliautojas, fotomenininkas Raimondas Puišys - “Mažylis”.Tadas Šidiškis nuo pat studentavimo pradžios vadovavo žygeivių sąjūdžiui. 1966 m. įkūrė žygeivių klubą „Gabija”, ilgametis Vilniaus universiteto žygeivių klubo (skaičiuojančio jau penktą dešimtmetį) pirmininkas ir narys, kiekvieną savaitgalį uoliai keliauja su studentų grupėmis po Lietuvą, aktyviai dalyvauja „Ąžuolo” ir „Romuvos” bendrijose, dainuoja apeiginio folkloro ansamblyje „Kūlgrinda”.
Tadas Šidiškis pažįsta daugelį Lietuvos vietų - takelius, miškus, upelius, piliakalnius ir kaimus. Kartografavo daugiau kaip 150 piliakalnių ir pilkapynų, aprašė 300 piliakalnių ir pilkapių ir pastaruoju metu leidžia knygas apie archeologinius mitologinius paminklus. Pastaruoju metu apie savo mistines vietas rašo ir į žurnalą „Kelionės ir pramogos”, taip pat gruodžio numeryje dalijasi idėjomis, kaip kasmet įdomiai sutikti šventes.
Sveikiname šiuos šaunius vyrus!

/Kelionių ir pramogų redakcijos informacija/

Išrinktas geriausias 2011-ųjų metų keliautojas!