Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012“ - turizmas ar sportas?

2012 m. gegužės 18-20 dienomis antrus metus iš eilės įvyks turistinis-sportinis renginys - Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012”. Tokiu originaliu būdu naujojo turistinio sezono pradžią pažymės Anykščiai – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė.

Renginys išsiskiria novatoriška koncepcija, kurios dėka jis patrauklus tiek sporto, tiek turizmo, tiek pramogų mėgėjams – t.y. kiekvienam aktyviam žmogui, mylinčiam gamtą ir keliones, ieškančiam naujų pramogų ir emocijų.

Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012“ - turizmas ar sportas?

Nuotykių lenktynių „Nykštietiškas triatlonas 2012” oficialioji dalis prasideda Anykščių krašto turistinio potencialo pažinimu multisporto varžybų principu – dalyvių komandos keliaudamos po Anykščių regioną varžosi tarpusavyje kuri greičiau įveiks kupiną staigmenų trasą bei sėkmingiau išspręs nuotaikingas kontrolinių punktų užduotis. Su Anykščių krašto įžymybėmis dalyviai susipažįsta važiuodami dviračiu, bėgdami, plaukdami baidare ir vadovaudamiesi pateiktais žemėlapiais su legendomis.

Užduotys dalyviams paprastai yra siejamos su muziejais, išskirtinėmis gamtos buveinėmis, įžymiais ar įdomiais krašto žmonėmis, kaimo sodybomis, amatininkais, pramogų teikėjais bei savivaldos įstaigomis! Praeitais metais lenktynių dalyviai patekę į A. Baranausko klėtelę, niekieno nepadedami, aiškinosi A. Vienuolio ir A. Baranausko giminystės ryšius (atsakymą komandos rado ant sienos kabančiame genialoginiame medyje), Angelų muziejuje tarp 150-ies angelų bandė surasti angelą sargą, o knygnešių L. S. Didžiulių sodyboje ieškojo draudžiamos spaudos slėptuvės.. Lenktyniu dalyviai taip pat aplankė ūkininkų ūkius (ieškodami žolininkės siurprizo bandė atskirti dar neišsprogusius gervuogių ir aviečių laukus) ir net paragavo ugniagesių duonos – komandos su specialiomis pirštinėmis bandė sujungti kolonėlę, gaisrinės žarną ir purkštuką...

Šių metų užduotis organizatoriai laiko visiškoje paslaptyje. Žinoma tik tiek, kad dviračių mėgėjai galės rinktis „dviračių trasą“, vandens turizmo mėgėjai – „baidarių trasą“, o ištvermingesni, ar ieškantys kuo įvairesnių įspudžių, rinksis ilgesnes ir kombinuotas „Elito“ ar „mėgėjų“ trasas, kurios apjungia dviračių, baidarių, bėgimo ir orientavimos sportą. Organizatoriai spėja, kad „Elito“ trasos dalyviai trasoje užtruks ne mažiau kaip 8 valandas ir įveiks virš 70 km.
Lenktynių dalyvių draugai ir palaikymo komandos turbūt labiausiai lauks „Afterparty“ dalies. Ji prasideda baigiantis lenktynėms ir tęsiasi iki vidurnakčio – konkursai, žaidimai, koncertai. Pasirodymus atvykusiems miesto svečiams dovanoja vietos bendruomenė. Šventinę nuotaiką palaikys palapinių miestelio ūžesys, sekmadieninės ekskursijos bei pramogos – ir visa tai dalyviams nemokamai arba su ženkliomis nuolaidomis.

Tai visgi, „Nykštietiškas triatlonas“, tai sportas ar turizmas? O gal tiesiog pramoga? Tikriausiai renginio iniciatorius Marijus Rindzevičius buvo teisus sakydamas, kad gegužės 18-20 d. į Anykščius rinksis tikrai skirtingų motyvų skatinami žmonės. O apsispręsti dėl renginio pobūdžio pačiam nesudalyvavus, matyt, nepavyks...

Filmuota medžiaga iš praeitų metų varžybų: http://vimeo.com/37400416

Platesnė informacija – www.nuotykiulenktynes.lt

Kontaktai pasiteiravimui: Tel. 8 659 05 057, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.