Pristatomi 6 nauji dviračių maršrutai po Dzūkijos nacionalinį parką

Informacinis pranešimas 2012 m. birželio 27 d.

Vasaros savaitgaliais vykstančiuose nemokamuose žygiuose dviračių entuziastams bus pristatyti šeši nauji maršrutai po Dzūkijos nacionalinio parko apylinkes. Pirmasis jų startuos birželio 30 d. (šeštadienį) Varėnos rajone, Marcinkonyse.

6 skirtinguose ir unikaliuose maršrutuose dviračių žygio dalyviai galės susipažinti su žymiausiais parko objektais, aplankyti Čepkelių rezervato pažintinį taką, pamatyti žemynines kopas, etnografinius Dzūkijos kaimus, neįprastą verdenę "Ūlos akis", drevinės bitininkystės taką, muziejus, išsimaudyti gaiviojoje Ūloje, Skroblaus, Grūdos ar Merkio upėse. Pažintinis dviračių žygių ciklas „Keliauk su Neptūnu“ vyks kruopščiai apgalvotose ir naujai sužymėtose įvairaus sudėtingumo trasose.

Žygiuose lydės ir su žymiausiais parko objektais supažindins gidai.

Norintys dalyvauti žygiuose kviečiami atvykti į Marcinkonis savo transportu arba traukiniu. Neturintys dviračių, bet norintys dalyvauti žygyje taip pat neturėtų nusiminti. Kartu su dviratininkais keliaus ir „Keliauk su Neptūnu“ partneris „Velo-city“ (www.velo-city.lt/atrask-dzukija), suteiksiantis galimybę iš anksto užsirezervavus dviratį išsinuomoti vietoje. „Velo-city“ atstovai taip pat pagelbės iškilus techninėms problemoms.

Dviratininkams, planuojantiems dalyvauti „Atrask Dzūkiją“ žygyje, organizatoriai pataria prieš tai patikrinti dviračio techninę būklę, kelionės metu naudoti šalmą, su savimi pasiimti užkandžių. Vandens atsargomis pasirūpins „Neptūnas“: startuojantiems įteiks po buteliuką kelionei, taip pat laukia tarpinė atsigaivinimo stotelė, kur bus galima papildyti vandens atsargas.

Primasis žygis birželio 30 d.
Pirmojo pažintinio dviračių ciklo metu dviračių entuziastai dalyvaus 26 kilometrų, 4 valandas truksiančiame pažintiniame žygyje, kuris drieksis per Marcinkonis, Darželius, Kapiniškius bei Margionis. Dviračių žygio dalyviai, kelionę pradėję nuo Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro, kartu su gidais aplankys „Skerdzimų pievą“, „Antončiko šaltinį“, Bakanauskų ežerą Kapiniškiuose, „Bobos daržo šaltinį“ Margionyse, etnografinę sodybą Marcinkonyse.

Daugiau informacijos apie pažintinį dviračių žygių ciklą „Keliauk su Neptūnu“ bei registracijos formą į nemokamus žygius galima rasti adresu www.neptunas.lt/dzukija/

Apie dviračių žygių ciklą

„Keliauk su Neptūnu“ dviračių žygių ciklas susideda iš šešių žygių, kurie vyks vasaros šeštadieniais Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Pirmieji 5 žygiai startuos 11.00 val. prie Marcinkonių lankytojų centro, tik šeštasis žygis (rugpjūčio 11 d.) prasidės Merkinėje 11.00 val. prie lankytojų centro.

1. Birželio 30 d. 26 km žygis „Atrask Dzūkiją“ (Marcinkonys-Darželiai-Kapiniškiai-Margionys-Marcinkonys).
2. Liepos 7 d. 39 km žygis „Čepkelių raisto pakraščiais“ (Marcinkonys-Čepkeliai-Musteika-Margionys-Marcinkonys).
3. Liepos 14 d. 35 km žygis „Dzūkijos šilų kaimai“ (Marcinkonys-Lynežeris-Kašėtos-Zervynos-Marcinkonys).
4. Liepos 28 d. 30-42 km žygis „Ūlos akies beieškant“ (Marcinkonys-Zervynos-Ūlos akis-Žiūrai-Marcinkonys).
5. Rugpjūčio 4 d. 27-36 km žygis „Dainavos krašto lobiai“ (Zervynos-Trakiškiai-Puvočiai-Marcinkonys).
6. Rugpjūčio 11 d. 15 km žygis „V. Krėvės takais“ (Merkinė-Subartonys-Samuniškės-Merkinė).

Apie Dzūkijos nacionalinį parką
Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje (58 519 ha), kurio 90,7 proc. dengia pušynai. Parkas pasižymi poledynmečio upių ir vėjų sukurtais kraštovaizdžiais, jame gausu šaltinių ir sraunių šaltvandenių upių.

Apie mineralinį vandenį „Neptūnas“
Varėnos apylinkių gamta unikali savo pušynais, bet dar unikalesnė tuo, kas slypi jos gelmėse. Čia išgaunamas itin mažos mineralizacijos natūralus mineralinis vanduo „Neptūnas“. Gryno, gaivaus skonio „Neptūno“ vanduo yra tarp lyderiaujančių ir labiausiai mėgstamų fasuoto vandens prekės ženklų Lietuvoje. Natūralus mineralinis vanduo „Neptūnas“ yra įtrauktas į oficialų visoje Europoje pripažintų natūralių mineralinių vandenų sąrašą.

Skrajutė apie žygius yra ČIA.

 

Pristatomi 6 nauji dviračių maršrutai po Dzūkijos nacionalinį parką