Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas

Informacinis pranešimas. 2012-07-20

Penktadienį oficialiai atidarytas Kauno regiono kempingas, įsikūręs prie Lampėdžio ežero. Vienais iš pirmųjų kempingo svečių tapo aplink pasaulį visureigiais keliaujantys amerikiečiai.

Kempingo nuomininkai šią savaitę jau priėmė pirmuosius turistus iš užsienio - iš Prancūzijos ir Austrijos atvykusias šeimas. Penktadienį vykusio kempingo atidarymo metu čia buvo apsistoję 9 amerikiečiai, trimis visureigiais keliaujantys aplink pasaulį.

Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas

„Tiek Lietuva, tiek ir Kaunas yra įstabaus grožio. Jau dvejus metus tęsiame savo kelionę aplink pasaulį, kurios metu ketiname aplankyti visus žemynus. Esu tikras, kad vėliau, kai baigsime šią kelionę, tikrai sugrįšime į Kauną", - tvirtino ekspedicijos dalyvis Gregas Milleris, kelis pastaruosius dešimtmečius aktyviai keliaujantis po įvairiausius pasaulio kampelius. Didžioji dalis iš 9-ių keliautojų yra šeimos, kuriai priklauso NBA rungtyniaujantis Utah „Jazz" krepšinio klubas, atstovai.

Itin patraukli vieta

Penktadienį vykusios oficialios atidarymo ceremonijos metu miesto meras Andrius Kupčinskas kempingo nuomininkams padovanojo didžiulį Kauno miesto turistinį žemėlapį bei Kauno vėliavą.

„Nors kol kas kempingas užima palyginus nedidelį plotą, greta plyti didžiulė teritorija. Tai, kaip jūs ją išnaudosite, priklausys nuo jūsų fantazijos ir noro", - teigė A. Kupčinskas.

Kempingas dešimčiai metų išnuomotas bendrovei „Turto centras", kuri laimėjo Kauno miesto savivaldybės skelbtą konkursą. Kempingą prižiūrinčios bendrovės savininkai - Linas Žabaliūnas, pastarąjį dešimtmetį dirbantis atvykstamojo turizmo srityje bei šiuo metu vadovaujantis Lietuvos kaimo turizmo asociacijai, ir Vygandas Lazauskas, kempingo „Vilnius city" įkūrėjas ir Lietuvos kempingų asociacijos prezidentas.
„Abu turizmo srityje esame sukaupę daug žinių ir patirties, todėl ryžomės vystyti šį kempingo projektą ir esame nusiteikę rimtam darbui. Optimistiškai nuteikia tai, kad jis yra patogioje vietoje - šalia greitkelio „Via Baltica", taip pat pakeliui važiuojantiems nuo pajūrio link Kauno ir Vilniaus", - teigė L. Žabaliūnas.

„Šiemet jau nesitikime didelio poilsiautojų srauto. Nuo kitų metų kempingas bus įrašytas į visus įmanomus užsienio katalogus, todėl poilsiautojai galės iš anksto įtraukti šį kempingą į savo maršrutus. Nors šiek tiek baugina miesto kempingui būdingas triukšmas nuo gatvės, tačiau itin džiugina aplink esanti žaluma", - sakė V. Lazauskas.

Puiki vieta leisti laisvalaikį

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pažymėjo, kad konkurso laimėtojas, sudaręs nekilnojamojo turto nuomos sutartį su savivaldybe, įsipareigojo per trejus metus į kempingo infrastruktūrą investuoti ne mažiau kaip 200 tūkst. litų, kasmet investuojant bent 65 tūkst. litų.

„Tikiuosi, kad po šių investicijų kempingas taps dar patrauklesniu ir užsienio turistai pamėgs jame lankytis", - linkėjo miesto meras.

Pastarąsias dvi savaites naujieji kempingo šeimininkai valė teritoriją, patalpas. Po pastarojo savaitgalio vien iš paplūdimio buvo išvežta daugiau kaip keturi kubiniai metrai poilsiautojų paliktų atliekų. Kempinge įdarbinti trys darbuotojai, jį prižiūri saugos tarnyba.

ES struktūrinių fondų ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuotame kempinge poilsiautojų poreikiams įrengti dušai, tualetai, persirengimo kambariai, poilsio inventoriaus nuomos punktas, medicinos punktas, kavinės patalpos. Lauko kavinę terasoje planuojama atidaryti dar šią vasarą.

Kempinge įrengtos krepšinio, lauko teniso ir paplūdimio tinklinio aikštelės. Poilsiavietės teritorijoje nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, suformuotos aikštelės palapinėms bei automobiliams statyti. Kempingo aikštelėje vienu metu galės apsistoti iki 12 turistinių namelių.

Planuoja plėtrą

Anot V. Lazausko, infrastruktūrą reikia tobulinti, kad ji atitiktų minimalius tarptautinius reikalavimus. Jau svarstoma, kaip išplėsti teritoriją turistiniams nameliams, kad kempingo veikla būtų pelninga ir jis galėtų patekti į užsienio kempingų katalogus.

„Tam planuojame kemperių aikštelių skaičių padidinti bent iki 50. Taip pat reikės visiškai įrengti vietą svečiams maistui gaminti, nuotekų išsipylimo ir vandens prisipylimo aikštelę turistiniams nameliams, skalbyklą su džiovykla, pertvarkyti registracijos patalpas", - paaiškino V. Lazauskas.

Kempingo paplūdimys ir toliau liks atviras visiems miestiečiams. Paplūdimyje veiks tualetas, dušas, už naudojimąsi jais bus imamas nedidelis mokestis, kuris bent iš dalies padengs jų priežiūros išlaidas. Aktyvios Lampėdžių bendruomenės bus kviečiamos kempinge organizuoti renginius.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingasLampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas