Nauja šiaurietiškojo ėjimo trasa Kačerginėje

Šiaurietiškojo ėjimo ir bėgimo entuziastai nuo šiol Kačerginėje gali kulniuoti taku, nusidriekusiu civilizacijos nepaliestos gamtos apsuptyje.

Nuo šiol Kačerginės gyventojai ir šio Kauno rajono miestelio svečiai atsipalaiduoti galės vaikščiodami natūraliu, Kačerginės šile išraizgytu „Šaltinių taku“.

„Šaltinių takas“ - Lietuvoje jau ne vieną tūkstantį gerbėjų turinčio šiaurietiškojo ėjimo maršrutas Kačerginės miške.

Nauja šiaurietiškojo ėjimo trasa Kačerginėje

Natūraliai išvaikščioti 6 km ilgio takelių labirintai veda per vaizdingiausias šilo apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria kerintys Nemuno vaizdai, per atokesnius, įdomesnius kampelius, dešimtis įvairaus dydžio ir formų skruzdėlynų, lapių ir barsukų uolų iki Pyplių piliakalnio. Ir atgal.

Kaip sako tako pavadinimas, čia teks kirsti nemažai čiurlenančių šaltinių, kurių vandeniu bus galima atsigaivinti. Pavargusiems įrengta pakankamai suoliukų.

Takas sudarytas iš dviejų dalių: pirmoji – aktyvesnė, čia aukščių skirtumas siekia 56 metrus, antroji – ramesnė. „Šaltinių takas“ pritaikytas šiaurietiško ėjimo mėgėjams ir bėgikams, dalyvaujantiems ištvermės varžybose. Tuo tarpu dviratininkams čia per daug kliūčių: upeliai, nemažos įdubos, pernelyg statūs šlaitai.

Vienas iš šio tako iniciatorių ir rengėjų, šiaurietiškojo ėjimo Lietuvoje pradininkas Arūnas Milkus džiaugiasi, kad takas natūralus: „Tai vienas iš nedaugelio takų, kur žmogus eina tikra, civilizacijos nepaliesta gamta. Šiaurietiško ėjimo trasų Lietuvoje daug, tačiau didžioji dauguma jų asfaltuotos, neįdomios ir sunkios. Čia – žymiai smagiau: eini, ir jauti gamtą, samanas po kojomis.“

Sveikatingumo tako Ežerėlio girininkijos parkiniame miške atidarymo metu pagrindinis jo iniciatorius girininkas Kazimieras Balčiūnas pusšimčiui susirinkusių šiaurietiškojo ėjimo entuziastų išdavė tako priešistorę. Pasak jo, Suomijoje atsiradusio ėjimo pradininkė Kačerginėje Teresė Bindokienė pastebėjo, kad dažnai vaikščiodama miške sutinka pasiklydusių turistų, o kiti neranda, neaplanko gražiausių vietų.

Gavus populiariausio pasaulyje šiaurietiškojo ėjimo inventoriaus LEKI atstovo Lietuvoje A. Milkaus patvirtinimą, kad miškas puikiai tinka šiaurietiškojo ėjimo takui, prasidėjo projekto įgyvendinimo darbai. Pritarimą ir pagalbą iniciatoriai nesunkiai gavo tiek iš Dobravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos urėdo Kęstučio Šakūno, tiek iš Zapyškio ir Kačerginės seniūno Sigito Imbraso.

Pasirodo, šiaurietišką ėjimą propaguoja tiek urėdas, tiek seniūnas ir Zapyškio, Ežerėlio ir Kačerginės klebonas Antanas Mickevičius, prieš perkerpant juostą pašventinęs taką.

Kačerginės gyventojų iniciatyva ir veikla pasidžiaugė ir į atidarymą atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas: „Smagu matyti tendencijas, kad tiek rajone, tiek visoje Lietuvoje sveiką gyvenimo būdą nori gyventi vis daugiau ir daugiau žmonių. Esu giliai įsitikinęs, kad Kauno rajonas yra tas žaliasis smaragdas, puikiai tinkamas rekreacijai plėtoti.“

Tako įrengimo iniciatoriai, įgyvendintojai ir svečiai pasidalinę jį laikinai tvėrusios juostos atraižomis pirmą kartą pajudėjo išbandyti naujojo šiaurietiškojo ėjimo maršruto. Tiesa, pirmasis pasivaikščiojimas buvo kiek sutrumpintas, praeita trečdalis visos trasos. Nepaisant to, visi entuziastai gyrė natūralią gamtą ir žavėjosi nuostabiais atsiveriančiais vaizdais.

Net ilgametis Kačerginės gyventojas Virginijus pripažino, kad daugumą vietų matė pirmą kartą: „Nors mano amžiui judėjimas šiandien buvo kiek per spartus, visgi ėjau ir džiaugiausi nuostabiais miško vaizdais. Ne visada pamatai pastebi nuostabų kraštovaizdį įtemptame gyvenimo ritme.“

Tuo tarpu iš Vilkaviškio atvykę, trečius metus šiaurietiškuoju ėjimu užsiimantys Irma ir Vytautas čia atkako pasisemti idėjų ir patirties: Mūsų krašte tokių vietų trūksta, taigi atvažiavom pasimokinti, pasisemti idėjų ir tą patį padaryti mūsų rajone. Kad neišradinėti dviračio iš naujo.“

Nauja šiaurietiškojo ėjimo trasa Kačerginėje