Pasaulinė turizmo diena Kaune: nuo konferencijos iki žygio baidarėmis

Pranešimas žiniasklaidai. 2012-09-24

Lietuvos kūno kultūros akademija kviečia kauniečius ir miesto svečius paminėti Pasaulinę turizmo dieną. Jau kelerius metus Akademijos Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros dėstytojai ir studentai organizuoja įdomų ir nuotaikingą renginį, todėl nebūtina keliauti šimtus kilometrų, kad turiningai praleistum laisvalaikį.

Šiemet siekėme, kad renginys būtų jaunatviškas, inovatyvus. Jį su dideliu noru rengė studentai, kurie pasiūlė dešimtis įdomių, neįprastų idėjų. Iš pradžių renginys vyks Akademijoje, vėliau persikels į miesto erdves. Šventėje sutiko groti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, miestiečiai ir svečiai galės paragauti kareiviškos košės, dalyvauti konferencijoje, orientavimosi varžybose senamiestyje ir žygyje baidarėmis Nemunu, nuotaikingai susipažinti su Kaunu važiuodami troleibusu“,- pasakojo Akademijos Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros vedėja doc.dr. Biruta Švagždienė. Pasak docentės, turizmo ir sporto vadyba, sportinė rekreacija ir turizmas - vienos populiariausių studijų programų Akademijoje. Jose netrūksta norinčiųjų studijuoti, o baigusieji šias studijas turi puikias galimybes rasti darbą, kurti savo verslą.

„Šiais metais minėdami Pasaulinę turizmo dieną Kaune daug dėmesio skirsime energijos taupymui ir aplinkos tausojimui. Konferencijoje diskutuosime apie ekonomišką, ekologinį transportą turizme, pristatysime „Žaliojo rakto“ programą- energijos taupymą viešbučiuose. Studentai pateikė daug įdomių idėjų, nelengva buvo atrinkti geriausias“,- teigė Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros lektorė Jurgita Pauliukaitienė.

Nemažai Pasaulinei turizmo dienai skirtų renginių vyks ne tik Akademijoje, bet ir kitose Kauno vietose. Jais siekiame miestiečius ir svečius supažindinti su miesto įdomybėmis, parodyti ir papasakoti apie istorines, vaizdingas vietas, kurių net nežino kauniečiai. „ Kaunas- patrauklus turizmui miestas, reikia tik dar geriau išnaudoti galimybes. Mes vieninteliai turime Velnių muziejų, viso pasaulio meno mėgėjus traukia M.K.Čiurlionio paveikslai, Pažaislio vienuolyno ansamblis, Perkūno namas. Viską sunku ir išvardinti. Tačiau turizmo galimybes turime geriau pristatyti, o tai jau ne tik Kauno, bet visos Lietuvos problema. Neužtenka pasakyti, kad esame drąsi šalis, reikia parodyti, jog tokie esame. Manau, kad Kaunas ateityje bus vienas lankomiausių miestų šalyje. Dalinis pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pasitraukimas iš Kauno oro uosto tam didelės įtakos nepadarys, nes ji skraidina „vienadienius“ turistus, kurie skrenda ten, kur pigus bilietas. Sutinkame daug turistų, kurie apie Kauną žino labai daug, kruopščiai yra susiplanavę keliones ir atvykę kitais būdais“,- teigė Akademijos Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros lektorė dr. Regina Navickienė.

Pasaulinė turizmo diena. Tarptautinė turizmo organizacija 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje rugsėjo 27 dieną paskelbė Pasauline turizmo diena. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Turizmas – tai prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas.


Pasaulinė turizmo diena
Rugsėjo 27 d.
Tema: ŠVESK* turizmo dieną!
*SVESK – sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedra

10.00 – Atidarymo šventė (sveikinimo žodis, „Turistų pusryčiai“ su kareiviška koše ir arbata, karių orkestras, masinis šokis ir bendra fotografija „iš paukščio skrydžio“).
* aprangos kodas –balti marškinėliai ir mėlyni džinsai.
Vieta: LKKA centriniai rūmai, Sporto g. 6, Kaunas.
11.00 - Pasaulinės turizmo dienos konferencija.
Vieta: LKKA aktų salė (aud.-labor. korpusas, III aukštas, 308), Sporto g. 6, Kaunas:
Pranešimai: „Pasaulinės turizmo dienos atsiradimas ir raida pasaulyje bei Lietuvoje“, „Ekonomiškas vairavimas transportinio turizmo aspektu“, „Energijos tausojimas oro transporto srityje“, „Žaliasis raktas“ – kas tai yra?“, „Vėjo ir saulės energijos panaudojimas turizmo srityje“, Pasaulinės turizmo organizacijos tiesioginė vaizdo konferencijos transliacija „Darnaus turizmo svarba ir reikšmė“.
14.00 – Ekskursija 3, 4, 5, 7 maršruto troleibusais „Kaunas pro troleibuso langą“.
Vieta: Kauno miestas – 3, 4, 5, 7 maršruto troleibusai. Ekskursija nemokama (reikalingas tik troleibuso bilietėlis).
14:00 – žygis baidarėmis Nemunu per Kauną „Nelik ant kranto“!
Starto vieta: Kauno hidro elektrinė, Nemajūnų g. 9A, Kaunas
Būtina registracija el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu 8 65023451.
Kaina: 25 Lt.
14:00 – Orientavimosi varžybos Kauno senamiestyje.
Starto vieta: Kauno pilis.
Nuo rugsėjo 24 dienos veiks:
1. Pasaulinės turizmo dienos (fotografijos) stendas (LKKA centriniai rūmai, fojė, Sporto g.6, Kaunas).
2. Fotografijų paroda - konkursas „ŠVESK turizmo dieną“ (LKKA centriniai rūmai, 2 aukštas, Sporto g.6, Kaunas).
3. SVESK dėstytojų ir studentų pasiekimų paroda (LKKA centriniai rūmai, fojė, Sporto g.6, Kaunas)
4. LKKA sporto muziejaus lankymas (LKKA aud.-laboratorinis korpusas, 211, Sporto g.6, Kaunas).

LKKA informacija