Radarai slidinėjimo kurortuose ?!

Slidininkai ir snieglentininkai, kurie mėgsta neribotą greitį slidinėjimo trasose bus priversti mažinti greitį. Šveicarija įveda greičio radarus slidinėjimo trasose, kad pabandytų sumažinti didėjantį nelaimingų atsitikimų skaičių. Greičio viršytojai bus gaudomi su portatyviniais radiolokaciniais prietaisais, kuriuos nešiosis kurorto darbuotojai. Atkakliems pažeidėjams bus skiriamos baudos arba ski-paso atėmimas. Toks sprendimas Šveicarijoje yra įvedamas po to, kai statistika atskleidė drastišką nelaimingų atsitikimų didėjimą susijusį su slidinėjimu. Sparčiai auganti žiemos turizmo industrija privedė prie perpildymo populiariausiose poilsio vietose ir smarkiai pakėlė nelaimingų atsitikimų skaičių. Nepriekaištingai paruoštos trasos ir nauja slidinėjimo įranga taip pat drąsina slidininkus ir snieglentininkus čiuožti kuo greičiau. Pernai buvo daugiau kaip 70 000 nelaimingų atsitikimų Šveicarijos kurortuose, iš kurių dalis baigėsi sunkiais sužeidimais ir mirtimis. Šalies oro gelbėjimo komandos kalnų kurortuose gruodį buvo kviestos 300 kartų, gelbėjimo operacijų kaina viršijo 100 milijonų svarų. Todėl draudimo kompanijos pasiūlė, įvesti greičio kontrolę.

Atstovė Angela Zobrist pasakė: “Radarais neketiname gasdinti sporto megėjų.
Mes esame susirūpinę jų saugumų, deje nevisi jie supranta, kaip pavojingai greitai jie čiuožia”.

Kontroliavimas prasidės Andermatt kurorte. Vėliau jis bus išplėstas likusioje šalies dalyje, t. y. tokiuose kurortuose kaip Šv. Moritze, Zermatte ir Davose. Panašūs bandymai buvo daromi, bet tai yra pirma kampanija, kuri įtrauktų visas žymiausias vietas Šveicarijoje. Buvo atlikti bandymai ir buvo nustatyta, kad čiuožimas greičiau negu 30km/h nėra saugus, o čiuožimas greičiau negu 50km/h yra labai pavojingas. Valdžia tiria teisėtą pasirinkimą bausti lekiančius slidininkus, nors jis yra sudėtingas, nes Šveicarijos kantonai turi skirtingus įstatymus.
 Bausmės tikriausiai bus skirtingos visuose kurortuose.

Greičio viršytojams nebus skirta bauda iškart. Poilsio vietų tarnautojai įspės pažeidėjus, kad jie sumažintų greitį. Darbuotojai paaiškins pavojų, kurį sukelia greitis jiems patiems ir kitiems slidininkams. Josef Dahinden, Andermatt poilsio vietos atstovas, pasakė: “Mes matome susidūrimus, besibaigiančius susižalojimais beveik kiekvieną dieną, ir šios kampanijos tikslas yra sugrąžinti žmones prie normalaus greičio ir slidinėti mažesniu nei 30km/h greičiu”.


/ Informacijos šaltinis: www.sniegozona.lt /

Radarai slidinėjimo kurortuose ?!