Ekstremalios nuotykių varžybos dviračiais

2008.11.11 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Manantiems, kad pasislėpus saulei, nukritus medžių lapams ir oro temperatūrai, bei vis dažniau papurškiant šaltam lietučiui įvairios linksmybės ir laisvalaikio leidimas lauke pasibaigė, tenka pasakyti – labai apsirinkate! Neskaičiuojant to, kad kažkurie jau slidinėja veikiančiuose Europos slidinėjimo kurortuose, kiti palijus plaukia pasraunėjusiomis upėmis, o užsidegę žygeiviai keliauja kaip keliavę ir kaip visada sako – nėra blogo yra tik netinkama nuotaika arba apranga... Lauko sąlygomis vyksta ir ekstremalios varžybos, kuriose dalyvauja ir lietuviai. Nei sportininkai, nei profesionalai tiesiog užsidegę, norintys patirti nuotykių bei save išbandyti.

Šviežių nuotraukų albumas iš 2009 metų varžybų: http://media.turistas.lt/main.php?g2_itemId=86921

“Bike Adventure Raid 2008” - tai jau šeštus metus iš eilės Latvijoje vykstančios varžybos, kurios kiekvienais metais vyksta vis naujoje vietoje ir sulaukia didelio susidomėjimo (2005 metais dalyvavo net 67 komandos). Jos vyksta be pertraukimo visą parą – dažniausiai nuo šeštadienio 12:00 val. iki sekmadienio 12:00 val. Dalyvių laukia ne tik važiavimas dviračiu pagal žemėlapį ir legendą, bet taip pat ėjimas pėsčiomis, bei specialios užduotys. Bendras trasos ilgis 130-150 km. Komandoje būtinai turi dalyvauti ir vyrai ir moterys, o bendras dalyvių skaičius – 4 asmenys. Kiekvienas komandos narys turi elektroninę žymos kortelę, kuri pritvirtinama prie dviračio ir jos varžybų metu nuimti negalima, tad pats smagumas prasideda, kai visai komandai reikia su dviračiu atsižymėti punkte esančiame 20 metrų aukščio bokšte arba kitame sraunios upės krante. Ir be abejo norint laimėti tai reikia padaryti kuo greičiau.


Šiemet starto vieta – mažas miestelis Skrunda, esantis 150km nuo Rygos. Jo apylinkėse yra ir požeminių uolinių urvų ir kalvų ant žemės, kurių aukštis siekia iki 140m., tad iššūkių dalyviams tikrai netrūko. Kad dalyviai galėtų įveikti visas užduotis, jiems reikėjo dviračio, virvės, laipiojimo įrangos, neperšlampamų rūbų ir maišų.


Šiame renginyje užsiregistravo 44 nuotykiams pasiryžusios komandos, iš kurių – 4 lietuvių (Turistas.lt, Velomanai, Bandom), 3 estų ir 37 latvių komandos. „Bandom“ komanda užėmė 4 vietą, „Turistas.lt“-25, o „Velomanai“-27 vietą.
Daugiau informacijos apie tokio tipo varžybas galima rasti www.raid.lv svetainėje.