Už lango žiema - laikas tepti slides!

2008.11.25 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Už lango balta ne taip jau seniai – sniegas ir šaltukas šiemet mus lepinti pradėjo pakankamai vėlai, tačiau jau šiandien daugelis iš mūsų ruošia slides, kad pasikrautų adrenalino leisdamasis nuo aukšto kalno kartu su vėjeliu. Jau susiklosčiusios slidinėjimo tradicijos užsienio kurortuose, tačiau treniruotėms ir pasidžiaugimui snieguotomis trasomis galima rinktis ir Lietuvos slidinėjimo trasas. Apžvelgsime populiariausias iš jų.

Vilniuje slidinėjimo trasų yra net dvi. Žinomiausia, ko gero, Liepkalnio slidinėjimo trasa, kurią sudaro 5 slidinėjimo trasos, tarp jų "varlinukas". Kadangi centras turi net dvi sniego mašinas, jis gali veikti net ir tada, kai sniegu gamta nelepina. Norintiems kiek mažesnio žmonių srauto galima nuvykti į Rokantiškių slidinėjimo trasą. Šį pavadinimą vilniečiai sieja su amžino poilsio vieta, tačiau ir aktyvaus sporto mėgėjams čia paruoštos 3 slidinėjimo trasos, iš kurių pagrindinės ilgis - apie 170 m.

Kitos slidinėjimo trasos dėl kraštovaizdžio ypatumų išsidėsčiusios pietryčių Lietuvoje.
Ignalina nuo seno garsėja žiemos sporto varžybomis bei pramogomis, nes čia sniegas iškrenta anksčiausiai ir išsilaiko ilgiausiai. Lietuvos žiemos sporto centras įsikūręs Ignalinos miesto pakraštyje prie Šiekščio (Žaliojo) ežero. Nors centras labiau orientuotas į žiemos sportą, aktyviam poilsiui ir turizmui žiemą, tačiau dirba ir kviečia pailsėti ežero ir miškų tyloje ištisus metus. Žiemą čia įrengtos ir veikia 4 kalnų slidinėjimo trasos su 4 keltuvais bei su sniego gaminimo sistemomis. Taip pat kalvos ir kalvelės supa prie Šventosios ir Anykštos santakos įsikūrusius Anykščius –. lygumų slidinėjimo mėgėjams parengtos 3 ir 5 km ilgio trasos, vingiuojančios nuostabiais šilų kloniais ties Liudiškių kalva. O kalnų slidinėjimo mėgėjai, A.Vienuolio, kadaise buvęs didelis bajoro Nykščio dvaras. Kalitos kalno šlaito ilgis - 250 m. Paslidinėjus pavargusius raumenis čia galima atgaivinti baseine su vandens kaskadomis ir pirtyse.

Dar viena 200 m aukščio trasa su keltuvu yra Kulionių km., Molėtuose greta Etnokosmologijos muziejaus. Ji skirta profesionalams ir vienu metu priimama ne daugiau nei 30 slidininkų, slidinėjimo inventorius nenuomojamas.

Keliaujant į pietų Lietuvą čia rasite dar tris trasas. Birštone, žiemos metu, šlaite šalia Vytauto kalno, galima paslidinėti 160 ir 300 metrų ilgio slalomo trasose. Juodšilių kaime, Kalvarijos savivaldybės teritorijoje ant nedidelės kalvos yra įrengta Akmenynų trasa, kur įrengti du nusileidimo takai - čia treniruotis tiktų pradedantiesiems prieš išsiruošiant šturmuoti rimtesnių kalvų turint savo slides. Pakalnių kaime, Vištyčio pakrantėje, Vilkaviškio raj. ant dviejų maždaug 400 m atstumu esančių kalvų įrengta po dvi trasas. Jų ilgis - nuo 100 iki 400 m. Pirmosios dvi trasos skirtosios profesionalams, antros dvi tiktų ir naujokams. Slidinėjimo trasos veikia savaitgaliais.

Gero jums vėjo smagiai švilpiant nuo kalno!