Pasimėgauti žiema – į tradicinį slidžių žygį “Snaigė”

2009.01.07 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Gyvename kaip pasakoj – tokia žiema išties senai bebuvo aplankiusi mus. Tad labiausiai turbūt džiaugiasi vaikai čiuožinėjantys nuo kalnelių ir rengiantys sniego mūšius, bei suaugusieji išsitraukę iš rūsio slides.
Šventinėmis dienomis iš ties daug žmonių išėjo pasivaikščioti į miestų parkus ar žaliuosius plotus miesto pakraščiuose, o mėgstantys ekstremalesnį žiemos sportą slidinėjo Anykščių, Birštono, Vilniaus ir kitose mažesnėse Lietuvos slidinėjimo ar artimojo užsienio trasose. Neretas išvėdino ir lygumines slides, tad miesto parkai išvagoti jau ir šių slidžių mėgėjams tinkamais takeliais

Sekmadienį vyko pirmasis šiemet, gilias šaknis dar iš sovietmečio turintis, masinio sveikatingumo slidžių žygis “Snaigė” Vilniuje, Karoliniškėse. Tais laikais, pasak organizatoriaus Algimanto Jucevičiaus, susirinkdavo iki poros tūkstančių dalyvių. Dabar su slidėmis ant pečių suskubėjo 650 slidinėjimo entuziastų. Jauniausiam jų tebuvo trys su puse metų, o vyriausiajam – 79-neri. Tai dar kartą įrodo jog šis paprastas aktyvus žiemos laisvalaikio leidimo būdas yra smagus ir įmanomas kiekvienam! Pagal savo galimybes ir norus kiekvienas dalyvis gali pasirinkti ir trasos ilgį, kuris svyruoja nuo 4 iki 12 metrų per kalvas pakalnes ir apsnigtus medžius.
Tie, kurie dar neišbandė šio malonumo, arba jau išbandė ir negali sustoti ateinantį savaitgalį taip pat gali prisijungti prie tradicinių “Snaigės” renginių Vilniuje ir Kaune. Šiuose žygiuose nelenktyniaujama dėl vietų ar laiko, jie skirti maloniam paslidinėjimui gryname ore, pabendravimui ir susipažinimui su naujais bendraminčiais prie šiltos arbatos puodelio ar trasoje.
Kauniečiai kviečiami šeštadienį nuo 11 valandos į Kleboniškio mišką. Trasos startas prie senojo Kleboniškio pėsčiųjų tilto (viaduko per magistralę).
Vilniečiai tradiciškai renkasi sekmadienį taip pat nuo 11 iki 13 valandos šį kartą Verkių apylinkėse. Slidininkų trasa prasidės nuo stotelės “Verkių rūmai”, kurią taip pat galima pasiekti ir nuo santariškių pusės.