Pavasaris kviečia į žygį pėsčiomis


2008-03-18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Žmonės dirba ofisuose, o atgimstanti gamta per langus veržiasi ir gaiviu oru kviečia į lauką. Pavasaris!
Iš savo slėptuvių ima lysti gyvūnija, medžius jau žvalgo paukštukai, ieškodami gražesnių vietelių lizdeliams. Saulėtus parkų suoliukus okupuoja įsimylėjėliai. Miško parkai knibždėte knibžda įvairiausio amžiaus aktyvių žmonių.
Visai netrukus Velykos – puiki proga pradėti kelionių ir aktyvaus laisvalaikio sezoną, pasivaikščioti miškais. Garantuoju, kad daugelis Jūsų nežinote, kokių įdomių vietų yra aplink Jūsų miestą. Žmonės, pamatę įspūdingus medžius, upelius ir kitus gamtos objektus, negali patikėti, kad visą tai galima rasti prie pat savo namų.
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vyriausioji specialistė, geografė Nijolė Balčiūnienė pasakojo, kad per septynis savaitgalius iš eilės organizuotus žygius keliavo apie tūkstantį žmonių.
Dalyvių amžius labai įvairus: pasivaikščioti ateina tiek šeimos, tiek seneliai su anūkais.

Žygių dalyviams labai patiko Pavilnių reg. parke esančios Belmonto ir Pečkorių apylinkės.
Organizatoriai dalyvius nuveda į nuostabius ąžuolynus, kitas mažai žmonių lankomas ir švarias gamtos vieteles. Didžiulį įspūdį paprastai palieka persikėlimai per upelius, nuvirtusius rastus.

Labai smagu keliaujant sužinoti vis ką nors naujo, išvysti dar nematytus lankytinus objektus. O jei pasivaikščioti galima drauge su patyrusiais keliautojais, gamtininkais ir geografais – gausus įdomios informacijos srautas, įspūdžiai ir gera nuotaika garantuoti!

Ilgąjį Velykų savaitgalį didžiuosiuose Lietuvos miestuose keliautojai kvies visus prisijungti ir praleisti dieną drauge. Sužinoti kažką naujo, paridenti margučių ir pasidalinti puikia pavasarine nuotaika.

Vilniečius 25 dieną 11 val. tradicinėje vietoje - Vingio parke prie estrados - kviečia rinktis Lietuvos keliautojų sąjunga.

Kaune Lietuvos turistų informacinė svetainė Turistas.lt ir turistų klubas „Žygeivis“ kviečia dalyvauti Velykinėje iškyloje pėsčiomis iš Palemono į Petrašiūnus.
Dalyviai pagal galimybę prašomi rinktis 8:30 val. miesto autobusų ir troleibusų stotelėje M.K. Čiurliono gatvėje prie pagrindinės Kauno geležinkelio stoties. Važiuoti į Palemoną (iki stotelės „S.Nėries muziejus“) - miesto 39 maršruto autobusu. Iš čia 9.30 val. pradėsime kelionę Kauno marių pakrante aplankydami įdomius gamtos objektus.