Aktyvus laisvalaikis tik vasarą?


2008-02-19 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Daugelis aktyvesnių žmonių šiltu metų sezonu iš sandėliukų išsitraukia dviračius, šaltuoju sezonu kalniukus ir lygumas šturmuoja slidėmis. Kokia susisiekimo priemonė yra optimaliausia, norint gerai susipažinti su supančia aplinka?

Eidamas pėsčiomis žmogus įveikia nedidelį atstumą, važiuodamas mašina – pro langą pamato tik pralekiančių lankytinų objektų vaizdus. Dviratė transporto priemonė ar dvi „lazdos“ ant kojų – tai optimaliausias variantas norint keliauti ir neblogai pažinti supančią aplinką.

Gaila, bet šiais metais žiemužė pagailėjo sniego – daugelio žmonių slidės ir rogutės taip ir liko ilsėtis sandėliukuose. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Kai slidės snaudžia, aktyvistai grynu oru leidžia pakvėpuoti dviračiams.

Sakysite: kas per nesąmonė, žiemą su dviračiu... Atsakau: kokia žiema – tokios ir pramogos 
Štai Kauno dviratininkų klubas „Velomanai“ ir šiomis dienomis savo žygių kalendoriuje yra numatę dviračių žygelius.
Klubo narių tarpe patys įvairiausi žmonės: studentai, dirbantieji įvairiose srityse, pradedantys ir patyrę dviratininkai bei kiti mėgstantys dviračius. Į žygius jie kviečia ne tik klubo narius, bet ir visus norinčius maloniai praleisti dieną su dviračiu. Dviračių žygių sezoną paprastai pradeda, kuomet pakankamai atšyla oras, o baigia šalčiams atėjus. Išimtys daromos šiltomis žiemomis, kaip šiųmetinė.

Į vienadienius žygius „Velomanai“ važiuoja beveik kiekvieną savaitgalį. Maždaug kartą per mėnesį organizuoja dviejų dienų ar ilgesnius žygius. Žygių atstumai svyruoja nuo 50km iki 120km per dieną. Vienos dienos maršrutai apima visas Kauno apylinkes, dviejų ir daugiau dienų žygiams pasirenkami tolimesni objektai: Aukštaitijos nac. parką, Dzūkijos nac. parką, pajūrį ir kt.

Neretai klubo nariai ratus iškeičia į baidares, slides arba pačiūžas. Kelionės šiems žmonėms – atgaiva po kasdieninių darbų. Žygiai dažnai planuojami taip: „Kažkaip žiūriu per langą, žiūriu į darbo krūvą ir matau, kad reikia šį sekmadienį plaukti...“. Sugalvojus kur ir kaip keliauti, tereikia paskelbti savo norus interneto svetainėje ir jau gali keliauti su smagia kompanija.

Norintiems prisijungti prie šių aktyvių žmonių kompanijos vertėtų apsilankyti interneto svetainėje www.velomanai.lt