Magiška Pažaislio trauka


2008-01-08 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Nuostabus pušynas, marios, architektūra, aktyvaus laisvalaikio pramogos ir dar daugybė dalykų traukia žmones į Pažaislį. Pavargę nuo kasdieninės rutinos žmonės atvažiuoja čia pasigrožėti gamta ir pakvėpuoti grynu oru. Pažaislis garsus savo kamaldulių vienuolynu. Iš Kauno marių pusiasalio baltais bokštais dangun besistiebiantis ansamblis laikomas vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pastatytas XVII-XVIII a., funduojant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiajam kancleriui Kristupui Žygimantui Pacui. Ansamblio bokštų aukštis siekia 32 metrus. Po vienuolynu yra mažai ištirti požemiai. Bažnyčios grožis žavi tiek viduje, tiek išorėje. Vienuolyną ir bažnyčią statė architektai iš Italijos. Freskoms ir gipsatūroms daryti pakviesta skulptorių grupė iš Lombardijos, marmuras statyboms gabentas iš Krokuvos skaldyklų.
Iš pradžių vienuolynas vadintas Mons Pacis (Ramybės Kalnas), vėliau - Kamalduliais, dar vėliau, pagal šalimais tekėjusio upelio Žaisla hidronimą - Pažaisliu. Kai buvo užtvenktas Nemunas ir susiformavo Kauno marios, vienuolynas atsidūrė Kauno marių pusiasalyje.
Dabar tai kultūros židinys. Čia rengiami tradiciniai kasmetiniai festivaliai, įvairios akcijos. Taip pat vedamos ekskursijos po šį ansamblį. Pažaislio miškas ir Kauno marios aktyvaus laisvalaikio mėgėjus traukia ištisus metus. Netoliese įsikūręs jachtklubas. Čia veikia respublikinis buriavimo centras, kurio pagrindinis uždavinys - ruošti aukštos klasės sportininkus, užtikrinti jų dalyvavimą tarptautinėse buriavimo sporto varžybose. Vasarą čia galima išsinuomoti jachtų, katamaranų, baidarių. Iš marių vidurio atsiveria pasakiški vaizdai. Vakarais galima grožėtis nuostabiais saulėlydžiais. Vasarą nuo senosios Kauno marių prieplaukos iki Rumšiškių kursuoja keleivinis laivas. Žiemą lygus Kauno marių ledas traukia pačiūžų mėgėjus.