Lietuvos etnokosmologijos muziejus

2008.10.07 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus, atversiantis duris po rekonstrukcijos jau lapkričio pirmąją.
Etnokosmologijos muziejus buvo pastatytas dar 1990 m. Muziejaus pastatų kompleksą sudarė du metalo konstrukcijų bokštai ir du rombo formos pastatai, sujungti požemine galerija. Kasmet sparčiai augantis lankytojų skaičius paskatino įrengti naujas patalpas, tinkančias ekspozicijos, dangaus stebėjimo ir modernios muziejinės veiklos poreikiams.

Dabar muziejus visiškai pakeitė savo veidą, prie muziejaus „nusileido“ dvi skraidančios lėkštės.
Po rekonstrukcijos tris kartus padidės muziejaus plotas. Vien tik lankytojams skirta erdvė užims daugiau kaip 700 kv. m. Aplink rekonstruotus bokštus iškilusiame naujame trijų aukštų pastate bus demonstruojamos parodos, įsikurs administracinės patalpos. Iš prie pat bokštų viršaus „pakibusios“ skraidančios lėkštės formos apžvalgos aikštelės atsivers puikus vaizdas į nuostabias ežerų krašto apylinkes.
Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmasis ir kol kas vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Čia veiks vienas iš didžiausių Europoje, Vokietijoje pirktas teleskopas, prieinamas visuomenei. Pagrindinis teleskopo veidrodis yra net 80 cm skersmens, pats teleskopas – keturis kartus galingesnis už savo pirmtaką.
Lankytojai galės dalyvauti dar įspūdingesnėse naktinėse ir dieninėse programose, stebėti ir fotografuoti aiškiau matomus dangaus kūnus. Tai pirmasis muziejus, kuris dirba ištisą parą.
Pavasarį statybų aikštelėje dirbo galingiausias kada nors šalyje naudotas kranas . O rekonstruojant muziejų kai kurios architektūrinės ir konstrukcinės idėjos buvo įgyvendintos pirmą kartą Lietuvoje.
Muziejuje atlikta daug statybos ir rekonstrukcijos darbų, dalinai apmokamų iš Europos struktūrinių fondų paramos. Statybai ir rekonstrukcijai iš projekto lėšų skirta 19,942 milijonų litų.
Daugiau informacijos muziejaus svetainėje: www.cosmos.lt

Nuotraukų autorius: http://linasg.photos.gb.net Linas G.