Gyventi ekologiškai – madinga?

2008.10.28 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Pastaruoju metu vis labiau kalbama apie ekologijos svarbą. Atsiranda įvairiausi eko produktai, įmonės deklaruoja, jog dirba „žaliai“, neteršdamos gamtos. Panašu, kad gyventi ekologiškai darosi madinga?

Nuo ko pradėti, jei noriu būti madingas?
Tik visai neseniai buvo pradėta akcentuoti, kad ekologija turėtų prasidėti nuo kiekvieno iš mūsų. Pirmiausiai nuo požiūrio į = suvokimo apie tai, kokią įtaką turime mus supančiai aplinkai ir ką kuriame savo kasdieniniais veiksmais.
Paklauskite savęs: ar aš rūšiuoju šiukšles; ar neteršiu gamtos; ar panaudotas vienkartines baterijas išmetu į tam skirtus konteinerius; ar taupau vandenį, kurio taip trūksta kitiems pasaulio gyventojams; ar nuosavą automobilį naudoju tik tada, kai tikrai reikia...

Taip, klausimų daugybė, bet norint priartėti prie žalios mados reikia į juos atsakyti, na, o tada jau imtis veiksmų.

Maži kasdieniniai darbeliai – didelis poveikis aplinkai

Jei kiekvienas iš mūsų imtų rūšiuoti, o vėliau šiukšles išpiltų į atitinkamus konteinerius – tai jau būtų pirmas žingsnis į ekologiją, nes bendri sąvartynai teršia aplinką.
Jei naudosite ekonomiškas lemputes – mokėsite mažiau mokesčių ir elektrinės į aplinką išmes mažiau teršalų, nes reikės mažiau elektros energijos. Vis burzgiančios ir dūmais besispjaudančios, mūsų mašinytės irgi pavargsta – leiskime joms dažniau pailsėti garažuose. Eikime pėsčiomis ar važiuokime visuomeniniu transportu – juk fizinis aktyvumas labai svarbus ir mūsų gerai savijautai bei sveikatai.

Vairo iš rankų nepaleisite?

Na, jei jums sukioti vairą taip svarbu – sukiokite dviračio vairą. Taip, rudenį orai suprastėja, dviračių vairų nepaleidžia tik entuziastai. Jūs ne entuziastas? Tai gal jums užtektų gerokai mažesnės mašinytės? Mane labai sužavėjo maža lenkiška mašinytė, meiliai praminta „Maluch“. Ji šimtui kilometrų suvartoja vos 4 litrus benzino. Manau, kad tokio tipo mašinytėmis turėtų važinėti visi eko vairuotojai. Mažiau kuro – mažiau išmetamųjų dujų!

Tai „žalias“ = madingas?

Nesu aukštosios mados atstovas, bet galiu garantuoti, žalia visada madinga (užtenka užmesti akį į Turistas.lt ar Turizmo akademijos logotipus... :) )
Palaukite, nebėkite į spintą ieškoti žalių drabužių!
Tai gi imkime rūšiuoti atliekas, taupyti energiją, daugiau vaikščioti pėsčiomis ar važinėti dviračiu, na ir žinoma visada skaityti žaliąjį Turistas.lt :)
Norintiems daugiau sužinoti apie ekologiją verta aplankyti svetainę http://eko.turistas.lt