TURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštą


Džiaugsmingai sveikiname Tomą, pasiekusį kelionės tikslą ir grįžusį į Lietuvą !!!!!!!!!!!!!

Žygio nuotraukų galerija - čia rasite visas didesnio formato nuotraukas.

Kelionės žemėlapis:

Padidinti žemėlapį

 

 

2009-04-25 Kaunas

Štai mano kalendoriuje pažymėta diena, kai palikęs vakar dienos prisiminimus, leisiuosi į naują kelionę Šventojo Jokūbo keliu (Camino de Santiago).
Tai kelias per Ispanijos žemes į Galiciją, kuriuo jau ilgus šimtmečius keliaują piligrimai, norintys pagerbti Šv. Apaštalo Jokūbo atminimą ir aplankyti katedrą, kurioje ilsisi jo palaikai. Per ilgus metus, piligrimai keliaudami iš įvairių Europos šalių pramynė daug kelių. Vienas pagrindinių oficialių kelių vadinamas "prancūziškuoju" (Royal French Road), kuris prasideda Prancūzijos šiaurėje pasienio miestelyje St.Jean-Pied-de-Port ir vingiuoja į vakarus per visą Ispaniją iki Santiago de Compostela. Šią kelio atkarpą pasiryžau įveikti šių metų pavasarį,o pasiekęs Compostelą, ketinų aplankyti Fisterros iškišulį, kuris prieš Kolumbui atrandant Ameriką, buvo laikomas pasaulio kraštu.
Taigi su savo kelionės draugu-dviračiu lėktuvu keliauju iki Prancūzijos ir antradienį (2009-04-28d.) jau pradėsiu skaičiuoti pirmuosius kilometrus, bei kaupti įspūdžius pasidalinimui su jumis :)

Tomas Bendikas, Kaunas, 2009-04-25

2009.04.26 Kaunas

Išlydime Tomą į kelionę Kauno aerouoste.     2009-04-27 Persėdimas Birmingeme.    

Leisdamas laiką tarp skrydžių Birmingemo oro uoste dar šiek tiek parašysiu apie pačią kelionę.

Keliauti man patinka nuo mažumės. Taip pat vilioja mistika susijusi su praeities įvykiais. Taigi pagrindinis įkvėpimo šaltinis, paskatinęs leistis į šią kelionę buvo visiškai neplanuotai pasiskolinta ir perskaityta knyga "Piligrimas". Beje, tai pirmoji Paulo Coelo parašyta knyga.

Kodėl kelionės priemone pasirinkau dviratį? Grynai iš praktinių sumetimų. Pirmiausia dėl riboto atostogų laiko. Be to, mano nuomone, kelionėje dviračiu optimaliai pasiskirsto patiriamų įspūdžių, įveikiamo atstumo ir laiko santykis :) Internete keliatoje vietų radęs užuominas apie Camino įveikimo dviračiu galimybę, netrukau apsispręsti. Tačiau tai visai nereiškia, kad siekiu sportinio rezultato. Ištikrūjų trokštu, kad šis iššūkis man taptų ne vien turistiniu žygiu, bet ir piligriminiu-dvasiniu potyriu.

Visiškai neplanavau detalaus maršruto, nakvynės vietų ar kada ir ką valgysiu.. Visą tai patirti natūraliai bus didesnis įspūdis. Pasiėmęs palapinę, miegmaišį ir paklotuką pagal galimybęs noriu būti nepriklausomas nuo mokamų nakvynės paslaugų. Tikiuosi,kad lietus Ispanijos šiaurėje tuoj baigsis, kaip ir šią popietę Birmingeme debesuotą padangę papuošė malonūs saulės spinguliai :)     2009-04-28 St. Jean Pied de Port (Prancūzija).    

Pagaliau ant žemės. Šalia Biarritz oro uosto automobilių aikštelėje per nepilnas 2 valandas susirinkau dviratį. Labai esu laimingas, kad jis atkeliavo sevikas, neskaitant kelių apibraižymų. Oras nebuvo toks blogas kokio tikėjausi iš prognozių. Lietus su protarpiais lijo visą dieną, bet tai nesutrugdė įveikti pirmojo etapo. Dabar kai atvykau į St.J.P.de P. jau nebelyja :) Tad galiu pasivaikščioti po miestą, dabar sėdžiu prie piles ir rašau prisiminimus...

Atvykęs i miestelį netrukus radau "Piligrimų centrą", užsiregistravai ir gavau piligrimo pasą. Man iškarto pasiūlė apsistoti nakvynės, nes jau artejo vakaras. Taigi nakvynė su pusryčiais kainavo 8 Eurus. Nakvosiu kambaryje su kitais 4 piligrimais.

2009-04-29 Aribeg, ISP    

Nuotykiai prasideda.Piligrimai keliasi 6 val, tad ir man teko prisijungti, kad papusryčiaučiau. Apie 8 val leidausi į kelią. Ispanijoje atsiradau net nepastebėjęs. Apie 30km iki Rosenvalio buvo kilimas į kalną. Gavęs anrą spaudą Rosenvalyje, patraukiau toliau nes buvo dar tik ~12h. Tiesa, neturiu smulkaus Camino žemėlapio, tad važiuoju pagal Cami o nuorodas ir ženklus... Važiavau aš toliau pagal žymas prie kelio, visą laiką lijo lietus. Pažliugusius gruntinius keliukus keitė slidžios uolinės su kumščio dydžio akmenimis, šlapia žolė, purvas, keliukai vietomis virsdavo upeliukais...dalį laiko reikėjo dviratį stumtis į kalną arba nuspaudus stabdžius vestis žemyn... Po kurio laiko pradėjau įtarti,kad ne visos nuorodos veda ten,kur aš noriu :P Taigi po ilgos kelionės per kalnus pėsčiųjų takais, viename kaime radau žemėlapį. Paaiškėjo,kad gerokai pasiklydau ir suku ratus. Ieškant teisingo kelio, leidžiantis nuo vieno kalno stambia skalda dengtu keliuku - išsimontavo galinis ratas ir pradūriau kamerą. Pasikeičiau kamerą, nes saulė jau leidosi ir nebuvo laiko klijuoti.

Kai atsidūriau ant plento,radau ženklus,kad iki Rosenvalio yra 13km, o iki Pamplonos 50km. Na tai bus rytdienos kelias, nes jau susiradau egzotišką vietą pievelėje ant skardžio. Beje vakarop išlindo saulė, tad spėjau pradžiūti ir sušilti. Dabar 21h, tad sakau buenos noches.

2009-04-30 Pamplona    

Praeitą naktį blogai miegojosi - buvo šalta, nes dalis rūbų buvo šlapi ir jų negalėjau rengtis. Tik tekant saulei užmigau porai valandų. Šiandien palikau Pirėnų kalnyną ir važiavau žemyn į Pamploną. Dalį kelio riedėjau asfaltų, o atkarpomis vėl įlįsdavau į Camino. Nors dar ankstyvas metu laikas, bet kelyje sutinku daug piligrimų. Vakarykščiai keliukai-upeliai šiandien atrodė kaip purvo vonios. Leistis nuo kalniukų buvo pakankamai slidu, tad įtemtai teko dirbti abiem rankom maigant stabdžius...

Šiandien išbandžiau savo ispanų kalbos žinias degalinėje prašant adapterio ratams prisipūsti ir parduotuvėje perkant batoną su sūriu. Visi mane suprato :) Atsižymėjęs Pamplonos universitete, aplankiau turizmo informacijos centrą, dviračių remonto dirbtuvę (buvau pametęs vieną bagažinės varžtą) , taip pat įsigijau SIM kortelę. Beje Ispanijoje perkant išankstinio mokėjimo kortelę, reikia paso!

Jau visai vakarėjant išvažiavau iš miesto (beje tai visai didelis miestukas) pakeliui žvalgydamasis nakvynės vietos. Akį patraukė toliau nuo Camino stūksanti apleista romaniškojo stiliaus pilis. Radau čia du pastatus. Vieną visai nepatraukliai apgriuvusį, o kitą užmūrytą, tad pastogės nebuvo, tačiau šalia - graži pievelė ir senos liepos. Pavalgiau, vertindamas aplinką ir pasistačiau palapinę. Na štai vakariniai paukščiai jau nutilo ir visai sutemo.     2009-05-01 Estella    

Naktis buvo vejuota, bet be lietaus. Rytą pabudau paukščių čiulbesyje. Kai išriedėjau į kelią, aplink buvo pilna piligrimų. Šiandien sutikau virš 10 dviratininkų. Dauguma jų važiavo grupėmis po 3-4. Visa diena buvo saulėta. Teko užkilti į S.del Perdon kalnų keterą, puošiamą vilktinės vėjo malūnų. Žinoma nusileidimas buvo daug linksmesnis.

Šiandien vėl pradūriau galinį ratą- kaltas avietės ar kažkokio kito krūmo spiglys,kuris sugebejo įsmigti iki kameros. Dar nežinau kaip šie įvykiai susiję, bet abu kartus ratai prakiuro, kai beveik virš galvos ratus suko keli ereliai :) Kas nujaučiat - paaiškinkit.

Kažkurią dieną po lietaus begirgždant grandinei, prisiminiau senolių išmintį, kuri byloja "netepsi-nevažiuosi". Taigi nusipirkau margarino ir patepiau :) Tai yra pigiausia išeitis šiuo metu, o rezultatas teigiamas.

Važinėdamas po Estellos centrą vienoje aikštėje užtaikiau į muzikantų trio pasirodymą. Du iš jų pūtė ragines dūdeles, o vienas barškino būgną - labai šauni muzikėlė. Paskui dar toje pačioje aikštėje aptikau nemokamą wi-fi, tad galėjau persiųsti savo dienoraščius ir nuotraukas. Kadangi gerokai susivėlinau - likau nakvoti "pigiame" (veikiančiame aukų principu) alberge (piligrimų nakvynės namai).

2009-05-02 Estella-Logrono-Najera-Azorfa 102km.

Šiandien įveiktas ilgiausias dienos atstumas. Nors važiavau pčiu kamino, bet jau prasideda lygesnis reljiefas ir nėra didelių pakilimų.

Norisi paminėti, kad Camino turi gerą geriamo vandens infrastruktūrą. Ne tik kiekvienam kaimelyje, bet ir tarpinėse atkarpose yra įrengti vandens čiaupai keliauninkų atsargoms pasipildyti. Tačiau šiandien privažiavau vieną tokį ypatingą. Šalia Irache vienuolyno yra toks vyno fontanėlis. Iš vieno čiaupo bėga vanduo , o iš kito raudonas vynas :) Jis įrengtas šalia Bodegas Irache vyno gamyklos. Tačiau vyno galima ragauti tik vietoje. Tad paragavau, o tada įsipyliau stiklinaitę vyno į savo butelį ir pagardinau vandenį visai dienai :)

Beje, šiandien išvažiavau iš Navara regiono ir patekau į Rioja (tariasi Rjoche), kuris garsėja savo vynu. Čia šilta, visą dieną švietė saulė - jaučiu, kad spėjau ir ausis nudegti.

Nakvynė šiandien nusimato po laukiniu persiku tarp vynuogynų... Ech kad taip po kokio mėnesio čia atsidūrus, kai prinoks persikai ir trešnės, kurių daug pakeliui prisodinta, o "civilizuoti" piligrimai jų nevertina :)

2009-05-03 Azorfa-St.Domingo de la Calzada-Burgos.. 109km.

Šiandien sekmadienis. Pamačiau, kad ispanai tikrai švenčia... Pirmiausia, kaip jau ir žinojau dauguma parduotuvių nedirbo. Maisto buvau nusipirkęs šeštadienį, tad buvau pasiruošęs, tačiau pakeliui radau veikiančių parduotuvių ir daug kavinių, manau, kad jos dirbo dėl nuolatinio piligrimų srauto.

St.Domingo de la Calzada miestas ruošėsi vakare vyksiančiai šventei, buvo ruošiama estrada, aptveriami praėjimai. Pagrindinėje aikštėje priešais bažnyčią buriavosi piligrimai, iš plakatų supratau, kad švenčiamas kažkoks Šv.Domingo 900 metų jubiliejus.

Visai vakarėjant įvažiavau į rajono centrą Burgos ir ten netikėtai susidūriau su senamiesčio gatvėmis nusitęsusia procesija. Buvo nešamas didelis kryžius su Nukryžiuotuoju, dalyvavo keli šventikai, priekyje ėjo uniformuotas orkestras.. Iš melodijos galima buvo suprasti, kad inscenizuojama laidotuvių procesija.. Tikrai įsimintinas įvykis.

Šiandien dar įdomiai teko pabendrauti su vietos gyventojais. St.Domingo de la Calzada pastebėjau, kad vėl subliūško galinė padanga, tad nusivedęs dviratį į miesto pabaigą, pavėsyje pradėjau remonto darbus. Netrukus, matyt supratęs kame problema, iš priešai esančio namo atskubėjo vyresnio amžiaus vyriškis ir pasisiūlė atnešti rimtesnę pompą. Paskui prisijungė dar vienas kaimynas. Pabendravome kiek leido mano ispanų kalbos žinios... Jie noriai man talkino patarinėdami ir pūsdami suklijuotą ratą. Sužinoję, kad iš Lietuvos prisiminė komunistus ir Staliną :)

Vėliau važinėjant vieno mažo kaimelio gatvėmis sutikau einančią porą ispanų. Vyras pamatęs Lietuvos vėliavą, laužyta kalba ištarė "Arvydas Sabonis" :) Kaip paaiškėjo - jis ankščiau studijavo kitame mieste ir ten yra tekę bendrauti su mūsų krepšininku.

Pilnas dienos įspūdžių ir nusvilęs saulėje ilgai riedėjau Burgos miestu ir priemiesčiais, kol visai saulei pasislėpus už kalno radau tinkamą vietą nakvynei - atokiau nuo miestelio ir kelio - kalno papėdėje.

2009-05-04 Burgos-Fromista-Calzadilla de la Cueza 100km.

Šiandien teko perkopti kelių šimtų metrų plokščiakalnį, o šiaip vieškelis driekėsi lygumomis, užsukdamas į kelis kaimelius. Kas įdomu, kad visi kaimeliai turi bažnyčias su varpinėm. Vienur sveikos, kitur apgriuvusios ir nenaudojamos, bet visos statytos iš panašių šlifuotų uolienos "plytų", skiriasi tik ornamentika ir puošyba. Deja, dauguma jų būna uždarytos. Miestelių pastatai senoviniai, kai kur išlikę nuo XII a.

Pradurtas galinis ratas ir jo klijavimas pradėjo tapti kasdieniniu darbu..

Įdomu, kad jau pora kartų apie mane kalbėjo kaip apie bulgarą :) Ar čia LT vėliava panaši, ar aš tampu panašus į bulgarą!? :)

Nakvynė miškelyje už Calzadilla de la Cueza pora šimtų metrų nuo Camino, nuo keliuko nepastebimoje tankmėje :)

2009-05-05 Calzadilla de la Cueza-Sahagun-El Burgo Ranero 78km.

Nors pastarosiom dienom ištisai kepina saulė, naktys - šaltos. Šiąnakt buvo tik apie 6°C. Šaltoka ir apsirengus..

Lygumos, lygumos, laukai, saulė... gerai, kad pavėjui važiuoju. Dešinėje (šiaurėje) horizontas baigiasi kalnų snieguotomis viršūnėmis. Camino didesnę dalį šiandien ėjo palei plentą, tad rinkausi važiavimą asfaltų, be to taip netrukdžiau pėstiesiems piligrimams, kurių kojos gerokai labiau nuvargusios.

Vienintelis įdomus įvykis, kad išklydau iš Camino, neatidžiai pažiūrėjęs į nuorodas. To pasekmė buvo papildomas ~20km ratukas žvyrkeliu, kol vėl grįžau į Sahagun miestą (man jo pavadinimas kažkoks labai rytietiškas :) )

Beje iki Santiago teoriškai liko apie 330km, taigi lenkiu grafiką ir galima pailsėti.

Šiandien kelionę baigiau rekordiškai anksti - 18h jau išsidrėbiau pavėsyje. Visgi saulė ir neišsimiegojimas daro savo.

 

2009-05-06 Reliege-Leon-Astorga 88km.

Naktis rami, tik kažkokie žvėreliai aplink lakstė :) Pakankamai šilta, nes iki paryčių išmiegojau pravėręs palapinės uždangalą. Tik prieš švintant atvėso ir teko užsisandarinti.
Leon`as visai didelis miestas-rajono centras, pilnas senamiestis žmonių.. Radau internetą, tad persiunčiau paruoštą dienoraštį ir nuotraukas. Pasimalęs po miestą, pasėdėjau pusvalanduką pavėsyje, suvalgiau du apelsinus ir patraukiau į kelią kepinančioje saulėje. Beje šiandien nustačiau tokį dėsningumą: vyno butelį čia galima nusipirkti pigiau nei duoną (tai suprantama kaip prancūziškas batonas), o kilogramas apelsinų kainuoja pigiau nei vyno butelis. Panašu, kad mano racionas gali pasikeisti :)
Prieš 20h pasiekiau Astorga ir apsinakvindinau pirmame pasitaikiusiame Albergue.

2009-05-07 Astorga-Ponferrada-Villafranca del Bierzo 89km.

Saulei tekant su kitai piligrimai išjudėjau į kelią. Žinojau, kad iki Ponferrados teks kilti į kalną, tad moralinis nusiteikimas padėjo.

Tai gi šiandien palikęs lygumas vėl atsidūriau kalnuose. Nors ir ne baltomis viršūnėmis, bet mano akiai labai malonūs. Aukščiausia vieta kelyje buvo Foncebadon (1500 m). Ten tradiciškai visi piligrimai fotografavosi prie kryžiaus. Dar truputis aukštumų ir tada smagus nusileidimas iki pat Ponferrados :) Mieste susiradau turizmo informaciją, gavau miesto ir Galicijos regiono, į kurį ryt vykstu, žemėlapius ir pasukau įsiamžinti prie paslaptingųjų Templierių ordino pilies.

Toliau kelias su keliais pakilimais vingiavo link Villafrankos Del Bierzo miestelio, kur 17h turėjau susitikti su draugu ispanu. Pakilimuose pradėjo erzinti įkirus braškėjimas ties kiekvienu apsisukimu pedalų ašyje :( Beliko įveikti kelis šimtus km - tikiuosi sėkmingai atlaikys technika.

Su rafaeliu aplankėme Las Medulas vietove kalnuose, kur kažkada Romėnai kasė auksą ir išplovė didelius kiekius kalnų uolienos. Visa tai dabar sudaro savotišką, įdomų reljefą. Grįžę į miesteli atsisveikinimui išgėrėme po taurę raudono vietinio vyno ;) Ačiū Rafaeliui už turiningą pavakarę.

Nakvynė Albergue Municipal De Peregrinos.

2009-05- 08 Villafranca del Bierzo-Triacastela-Samos-Sarria.. 95km

Iš nakvynės vietos išjudu vienas paskutiniųjų ir seku geltonų rodyklių ant miesto namų sienų ir grindinio kryptimis.

Kaip vakar Rafaelis įspėjo, įvažiuojant į Galiciją, tenka kilti į kalną. Vieni stendo su pažintiniu apylinkių maršruto schema dėka išklystu iš kelio ir to net nenujausdamas valandėlę iš lėto kylu į statų kalniuką. Tokiuose pakilimuose labiausiai erzina, kad pakrautas dviratis stojasi piestu ir reikia didelių pastangų, norinti išlaikyti trajektoriją, o tuo metu pro šalį skrendantis drugelis tave lengvai aplenkia.. Taigi užkopes iki sankryžos ir dar gabalėlį nusileidęs žemyn, pasikalbu su viena moteriške ir suprantu, kad dabar teks atgal pakilti iki sankryžos ir ieškoti kito kelio... Tokiu būdu, pakeliui įveikęs dar vieną ilgą pakilimą per tris valandas grįžau į Camino. Atsidūriau šiek tiek piečiau Pedrafitos miestelio ir nuo ten tęsiau kelionę pagal geltonas rodykles ant ganyklų tvorų :)

Kažkurioje vietoje prasidėjo ilgas, linksmas ir ekstremaliai smagus nusileidimas akmenuotais keliukais su pasišokinėjimais per tramplinus iki pat Triacastelos miestelio. Po to važiavau per vieną už kitą didesnius miestukus - Samos ir Sarria.

Sarria`oje sutikau grupę dviratininkų su kuriais jau matėmės kelyje porą dienų. Gražiai vilkstine pravingiavome miesto gatvėmis iki vienos iš Albergių. Ten aš juo palikau, o pats dar apie 10km numyniau įkalnėn, per kaimus ir ganyklas ieškodamas vietos nakvynei. Na va - jau palapinėje, netoli nuo keliuko ir nuo kaimukų, bet aplink niekas nevaikšto jau porą valandų...

2009-05-09 Portomarin-Palas de Rei-Melide-Arzua-Cerseda.. 97km.

Galicijoje prasidėjo betoniniai stulpeliai, kuriuose nurodytas likęs atstumas iki Santjago, taigi lapai patogu orientuotis. Nuotraukoje įsiamžinau ties stulpeliu "100KM".

Pirmas miestelis - Portomarin, įsikūręs palei gana plačią upę. Pataikiau tiesiai į šeštadieninio turgaus pradžią. Nusipirkęs kilogramą apelsinų ir dar šio bei to, patraukiau toliau. Kelyje daug kilimų ir nusileidimų, keli nemaži miesteliai, kurių aikštės visiškai išmirusios pietų metu. Bepietaujant vienoje poilsio aikštelių mane vėl pralenkė minėta grupė dviratininkų, džiaugsmingai mojuodami rankomis ir šūkaudami :)

Šiandien užfiksuotas turbūt didžiausias kelionės metu nusileidimo nuo kalniuko greitis - 65,6 km/h.

Kaip aš buvau pamalonintas, kai Galicijoje visai netyčiom vienoje kaimo parduotuvėlėje nusipirkau kažko panašaus į baltą plikytą duoną, tik iš paviršiaus ji buvo panaši į sužiedėjusį batoną :)

Šiąnakt nakvoju apie 20km nuo Santjago, taigi ryt - didelė diena, o saulė vis dar šviečia iš giedro dangaus :)

 

2009-05-10 Santiago de Compostela-Negreira-A Pereira.. 78km.  

 

Taigi, 24km ir aš jau diplomuotas piligrimas :) Aplankiau katedros rūsį, kur laikoma urna su šv. Jokūbo palaikais. Pats miestas didelis, pilna suvenyrų parduotuvių ir moteriškių, siūlančių savo paslaugas.. Ne, ne tas.. Na, ne tik tas - daugiau jų siūlo nakvynę hostelyje ar nuomojamame kambaryje.. Tai buvo kaip tik tai, kas manęs nedomino, tai nusipirkęs kepalą bulkos, patraukiau į vakarus, link galutinio tikslo.
Šventiškos dienos nesudrumstė net dangus - nuo ryto švietė saulutė. Tik išvažiavus iš Santiago pradėjo lyti, tad naudodamasis proga papietavau ir sulaukiau, kol lietus nustos. Tiesa, dabar pasistačius palapine ir rašant dienos prisiminimus - lyja..

2009-05-11 ..Bainas-Cee-Corcupion-Fisterra.. 67km

Visą naktį lijo.. Šlapias rytas, ratai rieda šlapiu asfaltu, akys mato šviesų dangų horizonte - su viltim į tikslą.

Tikslas jau visai šalia, o laiko iki lėktuvo dar sočiai, tad išsuku iš kelio aplankyti megalitų. Sekdamas nuorodas nesunkiai randu gražiai atrogantį dolmeną. Tai iš keletos plokščių akmenų suręsta patalpa su stogu - priešistorinis statinys apie kurio paskirtyįyra ne viena teorija. Pavadinkime tai labai senoviniu laidojimo būdu.

Važiuoju toliau asfaltu (Santiage neišsiaiškinau ar yra Camino link Fisterros) iki Cee miestuko, kur sutinku pirmuosius šiame kelyje piligrimus. Už Corcubion mano nuostabai ir džiaugsmui pamatau geltonasias rodykles, tad pasuku iš plento.

Likus 6km iki finišo stabteliu ant kalvos viršūnės, nuo kur gražiai matosi visas Fisterros iškyšulys, papietauti. Na o tada žemyn link miestelio.. Panaršęs Fisterros gatvėmis, nuojautos vedamas judu tolyn link iškyšulio pabaigos. Štai ir vėl pasirodo pakelės stulpeliai su mažėjančiu kilometražu. Pagaliau užvažiavus į kalną prie švyturio - stulpelis 0KM :) Dar už šimto metrų prasideda akmenuotas šlaitas žemyn, į kurį apačioje dūžta Atlanto bangos. Šlaite kelios degintinės atnašų aukojimo vietos, kur piligrimai sudegina savo apdarą. Kiti tiesiog savo rūbų dali pakabina ant metalinio stulpo :)

Susimąstymo akimirkos prisėdus ant akmens.. Taip tai ta vieta, kai toliau nėra kur eiti.. Labai drąsus žmogus buvo Kolumbas, išplaukęs į ten kur "nieko nėra".

2009-05-12 Fisterra-Corcubion-Lires-Muxia-Camarinas 81km

Atsidūrus Fisterroje teko stebėti įdomų reiškinį- kaip atsiranda debesys. Pasirodo jie gaminami čia pat ant pasaulio krašto :) Jei rimčiau, tai nuo vandenyno atnešta oro masė atsiradusi virš sausumos ima virsti debesimis, tai labai gerai matyti giedrą dieną. Taigi perpratęs šią gamtos gudrybę, nutariau nakvynės vietos ieškoti netoli vandens, nes kuo toliau į žemyną tuo juodesnis dangus darėsi. Apsistojau netoli pietų sustojimo vietos - nakvynė su vaizdu į įlanką :) Naktį keitėsi vėjai ir debesų tiek buvo prigaminta, kad ir aš sušlapau..

Rytą patraukiau į šiaurę, kur eina dar viena Camino atšaka Fisterra-Muxia. Keliukas daug kur eina miškais, tvarkingai sužymėtas. Viena įdomiausių akimirkų - persikėlimas per upės apsemtą brastą. Viskas sėkmingai, bet teko srovei paaukoti dviračio priekinių žvaigždžių apsaugą.
Dar neminėjau, kad vakar lūžo vienas bagažinės šonas - panaudotas laikinas medinis įtvaras. Taip pat apkrovimo neatlaiko vidurinė priekinė žvaigždė. Ji jau buvo nekartą linkusi ir tiesinta kelionės metu, tad visai prarado atsparumą, tad ja ne visada galima pasikliauti..

Pasiekęs Muxia judėjau toliau šiaurėn į Camarinas iškyšulį, o jį pasiekęs radau apžvalginį taką einantį visai palei krantą. Čia kažkur pakeliui ir sustojau nakvynės.

 

2009-05-13 ..Camelle-Laxe-Borneiro-Zas 61km  

 

Prie jūros buvo šilta-gerai išsimiegojau. Pabudęs papusryčiavau ir paskubomis susidėjęs daiktus cykiai pasišalinau iš pušynėlio, nes tuo metu atvažiavo žmogelis su arkliuku ir netoliese pradėjo krauti šieną..
Keliavau toliau pažintiniu taku. Nusileidau prie vandens pabraidžioti ir pasidžiaugti saulėta diena. Kažkur vėl užvažiavau ant spyglių ir poroje vietų pradūriau galinį ratą (po ilgos pertraukos :) ). Netrukus po kameros remonto, šoktelėjus nuo akmenėlio - sulūžo bagažinė kitoje pusėje. Teko gaišti laiką ieškant sprendimo. Mediniai pagaliukai jau netiko. Po šiokio tokio geometrijos pakeitimo ir parišus pajūryje rastais šniūrgaliais bagažinė atlaikė iki vakaro.

Takas pasibaigė Camelle miestuke. Nors jau buvo po 14h(tai reiškia pietų metas iki~16h), pasiklausiau žmonių, kur yra "batonų kepyklėlė" (panaderia) ir nusipirkau porą kepaliukų baltos "duonos", o vieną nediduką dar gavau dovanų :) Kepėjo paklausiau ar yra kelias iki Laxe palei krantą. Jis man viską nuaiškino, taigi patraukiau tolyn į šiaurę..
Pakrantės tikrai vaizdingos ir vis kitokios. Nuotraukoje vaizdas nuo pietų stalo, t.y. akmens..

Kelias buvo įvairiai sunkus, įvertinant bagažinės būklę, tad pasiekęs kitą pakrantės miestelį pasukau į asfaltą. Dar nepasiekus Laxe pradėjo lyti, tad paskubomis pasižvalgęs ir nusipirkęs apelsinų, patraukiau į kontinento gilumą, tai yra pradėjau uždarinėti ratuką ir grįžtu į Santiagą.
Lietus be paliovos lijo... pradėjau šlapti... Pradėjau mąstyti net apie albergę, bet nelemta - jų šitam kely nemačiau. Likus 2 km iki Zas miesto įlindau į mišką. Koks malonumas yra sausai persirengus gulėti miegmaišyje ir gurkšnoti Laxe nusipirktą vyną :)


2009-05-14 Zas-Santiago-Monte Do Gozo 59km

Ryta išlindęs iš palapinės pirmą kartą pakliuvau į nagus ispaniškiems moskitams. Kokie ten moskitai - vos 2 mm dydžio muselės. Bet aš joms patikau ir jis labai įkyriai ir skaudžiai mane kandžiojo ir atrodė, kad jų burys nuolat auga. Teko greitai krautis daiktus besimojuojant rankomis ir sprukti.

Nakty lijo, išėjus į kelią protarpiais lydavo, protarpiais stipriau.. kartais nustodavo.. Kai miestelį termometras rodė 11°C, svarbisusia buvo nesustoti... Taip nuolat minant buvo šilčiau ir vyko rūbų džiovinimo iš vidaus procesas. Kadangi sustoti negalėjau, o ir nesinorėjo, nuotraukas dariau "on-the-fly". Nuotraukoje-važiavimas lietui lyjant. Artėjant prie Santiago dangus apsiramino ir kartkartėmis išlįsdavo saulutė.

Mieste sužinojau, kad čia nakvynės gerokai brangenės. Jei visur pakeliui 4-6 eurai, tai Santiage 10-12...eurų. Bet 3km nuo miesto, grįžtant atgal Camino keliu yra alberge už 3 eurus(Monte Do Gozo). Kadangi, tai net buvo man pakeliui link oro uosto - abejonių neliko :)

Labai tvarkinga ši alberge, yra dušai, wc, virtuvė.. Šalia kavinė, valgykla ir parduotuvė, priėmėjas kalba angliškai, vokiškai ir dar visokių žodžių kitom kalbom žino :) Jei kam teks keliauti - rekomenduoju. Žodžiu išsimaudžiau, nusiskutau trijų savaičių barzdą, pavalgiau, džiovinu rūbus ir palapinę priešais langą lauke ir morališkai ruošiuosi dviračio ardymui ir kelionei namo :)
Nežinau ar bepavyks dar ką parašyti, tad visiems geros savaitės pabaigos ir savaitgalio. Ačiū, kad dalyvavot ir palaikėt. O gyvas pasidalinimas įspūdžiais su draugais numatomas po keliatos savaičių ;)

2009-05-15 Monte Do Gozo-Aeropuerto de Santiago de Compostela 8 km

Paskutinį kartą ilgiau pasivartęs lovoje papusryčiavau ir ėmiau deliotis daiktus. Atvykes iki oro uosto išsiardžiau dviratį, supakavau jį į maišą, atsikračiau atitarnavusių ir nereikalingų dalių.. Bagažas palengvėjo, tad galima pasikrauti 2 kg šokolado :)

Vėl laukimas oro uoste ir persėdimas su paros pertrauka Frankfurte... Belieka tęsti kelionės pradžioje įpusėtą knygą. Beje ta knygą pastebėjau knygyne prieš pat kelionę ir paskaitęs santrauką nusipirkau. Įdomiausia, kad joje mini Šv. Jokūbo kapą, kuris neperseniausiai archeologų atrastas Jeruzalėje! Bet tai tik krislelis įdomios informacijos ir galbūt užuomina apie naują dienoraštį -ne viską juk gali žinoti iš anksto :)

2009-05-17 Frankfurt – Kaunas

Daugiau nei parą laiko pralaukęs Frankfurto oro uoste pagaliau sėdau į lėktuvą :) Šis oro uostas pats nepatogiausias laukimo atžvilgiu… nepatogios kedės – nera suolų ant kuriu naktį galėtum išsitiesti, tad teko išsitraukti miegmaiši ir atsigulti tiesiog ant grindų.. nusnaudus keliata valandų naktį pasidarė lengviau rymoti ant krėslo.. knyga jau perskaityta, skaičių dėlionė telephone beveik visa praeita, baterija jau prie galo, tad išsitraukiau iPodą (pirmą kart per visą kelionę) ir dar kartą stengiausi A.M. dainų žodžiuose atrasti naujas reikšmes…

Leidžiantis lėktuvui buvo įdomu stebėti saulėlydi Baltijos jūroje ir Neringos juostą, vėliau nusileidus žemiau debesų sluoksnio, atskirti Zapyškį, Vandžiogalą, Kleboniškį ir kitas Kauno apylinkes :)

Draugai mane pasitiko dainuodami linksmą dainele apie dviratį, bei su puodu šiltų bulvių :) Buvo labai miela ir smagu :)

Ačiū visiems, kurie buvote kartu ir palaikėte mintimis. Tomas.

Statistika: Įveiktas atstumas dviračiu ~1350 km per 18 dienų. Lėktuvo bilietų kaina ~700Lt, išlaidos kelionės metu (maistas, nakvynė, siuvenyrai) ~665Lt.

 

 

TURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštąTURISTAS.LT: Kelionė į pasaulio kraštą