A. Poškos knyga "Irano kupranugarių keliais"

Tai penktas tomas iš didžiosios Antano Poškos kelionės per Europą, Afriką, Aziją į Indiją trukusios 8 metus. Kelionės įspūdžiai spausdinami knygų serijoje "Nuo Baltijos iki Bengalijos".

Penktoji A.Poškos knyga pati dramatiškiausia. Konfliktas su kelionės draugu aštrėja. Autorius šmaikštauja, pasakodamas apie Irano gražuoles, kurios jau neslepia savo veidų, kaip arabės, o sutiktos šypsosi. Su vyrais kitaip: už menkiausią paslaugą mokėk pinigus, kitu atveju skelk antausį - tada tave gerbs. Tolimesnė kelionė į Teheraną pasirodė ypatingai sunki. Tenka keliauti per kalnus. Plyšta padangos, perkaista motociklas, pasibaigia degalai. Autorius rašo: „Tikėjausi pagalbos iš pravažiuojančių mašinų, bet jų nebuvo". Kelionė baigėsi Teherano ligoninėje. Tropinė maliarija, šiltinė. Ligoninėje išbūta per šimtą dienų. Vėliau griebtasi įvairių darbų užsidirbti tolesnei kelionei, nes ir motociklo draugas nepaliko.
 

A. Poškos knyga

Knygą galima įsigyti Lietuvos keliautojų sąjungoje ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą ).

Išleista: 2008 Klaipėda "Vilko Takas"