Šiaurietiškas vaikščiojimas – genialu tai kas paprasta

2008.11.18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Dar neiškritus pirmajam sniegui parkuose jau galima išvysti žmonių, vaikščiojančių su panašiomis į slidžių lazdomis. Ne, jie nėra slidininkai, sumaišę metų laiką. Tai žmonės, praktikuojantys naują sporto šaką-šiaurietiškąjį vaikščiojimą.
Šiaurietiškasis vaikščiojimas – puikus būdas pagerinti gyvenimo kokybę. Kasdien populiarėjanti sporto šaka naudinga visiems, nepaisant lyties, amžiaus, sveikatos būklės (tinka sveikiems ir sergantiems). Ja galima užsiimti ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis ir bet kur, kur tik galima vaikščioti.

 

Šios sporto šakos išskirtinis bruožas – sujungia vaikščiojimo paprastumą ir prieinamumą su ypač aktyvia viršutinės kūno dalies raumenų veikla, o lazdų naudojimas suteikia saugumo silpnesnės sveikatos ir sergantiems žmonėms.

Šiaurietiškuoju vaikščiojimu užsiimantiems žmonėms gerėja organizmo bendra funkcinė būklė, aerobinė ištvermė, gerėja raumenų būklė, nes į darbą įtraukiama 90 procentų kūno raumenų masės. Ypač svarbu, kad į darbą įtraukiami viršutinės kūno dalies raumenys. Vaikščiojant su lazdomis sunaudojama 50 proc. daugiau energijos nei vaikščiojant be lazdų. Keliavimas grupėmis turi didelę socialinę reikšmę, „lipdo“ kolektyvą ir dar labiau suartina draugus.

Nenuilstantis Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius, organizuojantis virš 600 dalyvių sulaukiančius slidžių žygius „Snaigė“, pasakojo:

- „Kadangi žiemos vis krečia išdaigas ir orai labai nenuspėjami - kiekvieną sekmadienį iki kovo mėnesio vis kitame Vilniaus parke ar miške rengsime sveikatingumo pasivaikščiojimus „Šalna“. Mokysime žmones šiaurietiškojo vaikščiojimo ir keliausime iki įdomiausių tų apylinkių lankytinų objektų. Iškritus sniegui prie lazdų tiesiog pridėsime slides ir čiuošime „Snaigės“ žygyje...“

Vilniečiai kviečia į žygius atsinešti savo lazdas. Neturintys specialių lazdų, puikiausiai gali keliauti ir su slidžių lazdomis. Naujokams, visiškai neturintiems lazdų pirmam kartui organizatoriai žadėjo jas paskolinti.

Šiaurietiškojo vaikščiojimo žygius pajūryje organizuoja všį „Irklakojis“, Kaune ši sporto šaka tik pradeda populiarėti, kol kas be lazdų kiekvieną savaitgalį keliauja „Žygeivio“ klubas.

Daugiau informacijos apie šiuos žygelius informacijos galima rasti Lietuvos turistų informacinėje svetainėje www.turistas.lt