Aktyvus poilsis studentams – vaikų būryje!

2008-01-29 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Nors už lango žiema ir, rodos, vasaros malonumai dar toli, bet išties vasara jau ne už kalnų. Todėl šaltomis žiemos dienomis verta bent minutėlę sustoti, atsipalaiduoti nuo kankinančių mokslų ir pagalvoti apie tai, ką mes, studentai, veiksime vasarą. Pasirinkimo ir galimybių turime daug, juk dabar tikrai esti informacijos, kuri kviečia vienur ar kitur praleisti karštas, o kartais ir nelabai, vasaros dienas. Tik kur rasti tinkamą variantą? Iš kur žinoti kas tinka man, o kas kaimynui? Kur išbandyti save?
Iš asmeninės patirties galiu pasakyti – vadovo darbas vaikų ir jaunimo stovykloje pranoksta daugelį vasaros užsiėmimų.

Stovykloje dirba vadovai - savanoriai, kurie darbui su vaikais yra ruošiami mokomuosiuose seminaruose. Jie vyksta prieš stovyklą (kovo – balandžio mėnesiais). Šiuose seminaruose būsimi vadovai perima patyrusių vadovų patirtį, specialistų pamokas ir gauna psichologinių žinių apie darbą su vaikais stovykloje. Žmonės, išklausę šiuos seminarus ir padirbėję stovykloje, gauna vadovų sertifikatus, kurie patvirtina įgytas žinias.

Pradėjus rengti vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stovyklas čia pradėjo rinktis ne tik pasaulyje išsibarsčiusių lietuvių vaikai, bet ir gimtojoje Lietuvoje gyvenančių tėvelių atžalos. Pasirodo, kad lietuviškų papročių, tradicijų, dainų prie laužo ir magiškos kūrybos atmosferos pasiilgsta ir vaikai, gyvenantys Lietuvoje.

Na o gyvenimas stovykloje verda labai įdomiai. Vadovai – savanoriai gyvena ir miega kartu su vaikais tuose pačiuose kambariuose, valgo prie to paties stalo. Visas dešimtį dienų vaikai ir vadovai (pastaruosius stovykloje vaikai vadina tėveliais) gyvena kaip didelė ir graži šeima. Bet ir šeimyna čia kitokia, nei įprastai, nes ją sudaro dvi mamos ir vienas tėtis.

Toks gyvenimas virs ir šią vasarą. Taigi, jei esi jaunas ir mėgsti gyvenimo iššūkius, prisijunk prie šios didelės giminės, nes čia viskas kitaip, čia gali tapti viskuo...

Daugiau informacijos www.latgaja.lt