Pašėlę tradiciniai šokiai

2007-12-18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Termometras už lango jau rodo minusinę temperatūrą ir vakarai ilgi… Tai pats geriausias metas keliauti i folkloro vakaronę!

Daugelis žmonių išgirdę žodį „folkloras“ pirmiausiai įsivaizduoja tautiniais rūbais išsipuošusius ir pagal iš anksto sukurtą scenografiją rateliuose šokančius žmones. Tačiau aš tų ratelių nedrįsčiau vadinti folkloru.

Esu labai laimingas, kad pirmaisiais studijų metais pradėjau lankyti universiteto folkloro ansamblį. Jis visiškai pakeitė mano požiūrį į Lietuvos paveldą, tautiškumą ir svarbiausia – linksminimosi būdus.
Vienas tokių būdų - tautinės folkloro vakaronės. Jos rengiamos didžiuosiuose Lietuvos miestuose bent kartą per mėnesį, o kartais ir dažniau.

Tai gi kas ta tautinė vakaronė? Tai kaip diskoteka – tik gerokai linksmiau ir šokami ten tradiciniai lietuviški šokiai.
Ar galėtumėte patikėti, kad du šimtai jaunų žmonių gali šėlti ir iškrauti savo jaunatvišką energijos perteklių be jokio alkoholio? Pasak alaus reklamų linksmintis be buteliuko rankose neįmanoma. Tačiau reklamos klysta . Tautinėse vakaronėse sausas įstatymas, o tokio šurmulio Jūs nepamatysite nei vienoje diskotekoje. Čia esmė yra dalyvauti, o ne stebėti. Čia verta ateiti net jei nemokate nei vieno tautinio šokio – žmonės vakaronėse labai draugiški ir vieni kitus greit išmoko naujų šokių žingsnelių.

Jau prieš gerus metus Kauno etninės veiklos klubo organizuojamose jaunimo vakaronėse susirinkdavo tiek žmonių, kad Purienų vid. mokyklos aktų salėje jau buvo ankštoka. Ekspresyvus ir įtaigus kapelos „Lipk ant sienų“ muzikavimas priverčia stipriau plakti tiek jauną, tiek ne vieną dešimtį skaičiuojančią širdį. Nuo pirmų akordų bliūkšta mitas apie melancholiškai - flegmatiška lietuvių temperamentą.

Vilniuje folkloro vakarones organizuoja Tradicinių šokių klubas. Čia visada dvi valandos skiriamos naujų šokių mokymuisi, o vėliau šokami visi žinomi tautiniai šokiai tiesiog savo malonumui. Vakaronėse laukiami visi norintys išmokti tradicinių lietuviškų šokių ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Norintys daugiau sužinoti apie tradicinius šokius ir jų išmokti kasmet vasaros gale keliauja į tarptautines tradicinių šokių stovyklas. O artimiausios vakaronės jau šį ketvirtadienį!

Plačiau apie vakarones ir kada jos vyksta informacijos galite rasti internete adresu www.kevc.lt
arba telefonais 869904237 - Vilniaus tradicinių šokių klubas; 868393786 - Kauno etninės veiklos klubas.