KTU žygeivių klubas Ąžuolas

 2007-12-11 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Tam, kad žmogus gerai pailsėtų nuo kasdieninių rūpesčių, jis turi visiškai pakeisti supančią aplinką.
Bene didžiausias skirtumas yra tarp kasdieninės rutinos ir kelionių.
Nors už lango jau žiema ir ne už kalnų didžiosios metų šventės, aktyvūs žmonės nesiruošia leisti laiko prie televizoriaus. Kol nėra sniego – keliauja pėsčiomis, o laukams pabaltavus iš sandėliukų išsitrauks slides.

Žygiams neabejingi ir gamtą mylintys žmonės daug keliauja, patiria neišdildomų įspūdžių, plečia savo akiratį. Žygis - tai žmonių bendravimo, atsipalaidavimo nuo tiesioginių darbų, poilsio ir laisvalaikio praleidimo būdas. Vienas iš žygeivystės tikslų siekti harmonijos su gamta. Žygeivis, kaip ir žaliasis, jaučia savo asmenybės ir gamtos vienybę, gamtos esmę, gamtos didybę ir harmoniją. Turisto statutas sako: „...žygyje jokių, svaiginamųjų gėrimų, linksminamės bendraujame, semiamės emocijų iš pačio žygio ir draugų pulko“. Po kelionių žmonės pilni karštų prisiminimų ir pabuvę gamtoje gali lengvai kibti į kasdieninius darbus.

Norintiems tapti žygeiviais nėra jokių amžiaus ribojimų. Pažinti supančia aplinką keliaujant galima nuo pat vystyklų (kartu su tėveliais) iki paskutinio nuslenkančio plauko ir dar ilgiau. Tačiau bene geriausias laikas kelionėms vis tik būna studentavimo metais. Daugumoje aukštųjų mokyklų veikia žygeivių klubai. Jų nariai aktyviai keliauja, rengia tarpklubines varžybas ir dalinasi įspūdžiais šauniuose vakaruose prie arbatos puodelio.

Vienas tokių klubų – tai Kauno Technologijos Universiteto žygeivių klubas „Ąžuolas“. Čia laukiami visi - ne tik studentai, bet taip pat ir kiti, kuriems nesvetimos "Ąžuolo" idėjos. Ąžuoliečiai aktyviai dalyvauja Lietuvos keliautojų sąjungos renginiuose, taip pat nevengia išvykti ir į tolimesnes keliones. Jei reikėtų išvardinti visas jų aplankytas vietas – užtruktų tikrai ilgai. Šiais metais šie žygeiviai buvo išvykę į keturias dideles keliones: kopė į kalnus Fanuose, Kaukaze, tyrinėjo urvus ir važiavo dviračiais Mozūrijos krašte, Lenkijoje. Taip pat rengė nemažai žygių Lietuvoje.

Daugiau sužinoti apie žygeivius ir išgirsti įspūdžius iš šiųmetinių kelionių galite Gruodžio 11d., 19 val. KTU Auloje Mickevičiaus g. 37, Kaune. Į vakarą ypatingai kviečiami iki šiol žygeivystės neragavę žmonės. Net neabejoju, kad aktyvūs žmonės, pamatę nuotraukas ir išgirdę pasakojimus apie šį aktyvaus laisvalaikio leidimo būdą norės įsijungti į žygeivių gretas.