ENCOUNTER: realus-virtualus žaidimas

Yra žmonių apie kuriuos kalbama: „Šitas – aktyvistas: visur dalyvauja, viskas jam įdomu, visur jo pilna...“. Tokiems žmonėms patinka nuotykiai, adrenalinas, neišdildomi įspūdžiai. Ir nemažai tokių žaidžia visai ne vaikišką strateginį žaidimą – Encounter, o tie, kurie nežaidžia – apie šį žaidimą tikriausiai kol kas dar nėra girdėję ;)

Prasidėjus šiam nuostabiam pavasariui gal ir Jūs susigundysite išbandyti savo proto galias ir kojų miklumą šiame visame pasaulyje paplitusiame žaidime, kuris Lietuvoje kolkas žaidžiamas Vilniuje ir Kaune.

Šį žaidimą atradau prieš gerus metus ir esu žaidęs šešis žaidimus. Visi mano pažįstami aktyvesni žmonės, taip pat bent kartą yra išbandę šį, kiek ekstremalų, aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdą. Lietuvoje jis žaidžiamas nuo 2005 metų ir atkeliavo iš Baltarusijos. Dabar žaidimo gerbėjų galima rasti daugiau negu dvylikoje pasaulio šalių. Lietuvoje žaidimas nemokamas, o kitose šalyse dalyviai netgi įsteigia piniginius prizus.

Kai apie šį žaidimą negirdėjusiam žmogui pasakau žaidimo pavadinimą – iškart gaunu atsakymą: „aaa... čia gi tas kompiuterinis žaidimas... ten reikia lakstyti, šaudytis ir gaudytis...“.

Tačiau tegul šis pavadinimas nesuklaidina ir Jūsų. Taip, šiuolaikinės duomenų perdavimo priemonės ir įvairi kompiuterinė technika žaidimuose naudojama, bėgioti taip pat reikia, tačiau nei šaudyti, nei gaudyti žaidėjams tikrai niekad nereikės.

Žaidimai yra komandiniai arba asmeniniai ir paprastai vyksta vakare Kauno arba Vilniaus miestuose. Komandos dalyviai susiskirsto į štabo ir lauko žaidėjus. Štabas įkuriamas ten, kur yra greitas internetas, nes internetu iš specialios žaidimų organizatorių svetainės „štabiečiai“ gauna užšifruotas užduotis, jas iššifruoja ir perduoda savo komandos lauko žaidėjams. Šie bėgioja arba važinėja po miestą ir pagal štabo suteiktas nuorodas konkrečiose vietose ieško paslėptų kodų, prasidedančių raidėmis EN. Vėliau kodas perduodamas štabui, suvedamas į organizatorių internetinę svetainę ir komanda gauna kitą užduotį. Svarbiausia – padaryti tai kuo greičiau ir aplenkti kitas komandas. Čia veikia principas: kas gudresnis ir greitesnis – tas ir nugalėtojas.

Kodai slepiami įvairiausiose vietose: po šulinukų dangčiais, po tiltais, apleistuose pastatuose, bunkeriuose, ant vandens paviršiaus, bokštuose ir kituose, nelabai eiliniams piliečiams patinkančiose vietose, kur netrukdoma kitų žmonių ramybei. Taip pat netoliese architektūrinių paminklų ar lankytinų objektų – priklausomai nuo žaidimo temos.

Po žaidimo dalyviai susirenka į sutartą vietą paskelbia nugalėtojus, aptaria rezultatus ir dalinasi dar „degančiais“ įspūdžiais.
Vėliau internete pateikiama detali žaidimo statistika, komandoms ir jų nariams paskirstomi kaupiami taškai, priklausomai nuo laimėtos vietos, taip pat nuotraukos, diskusijos ir informacija apie artėjančius žaidimus.

Jei Jūs esate aktyvus žmogus ir norite patirti daugybę nuotykių – Encounter žaidimas kaip tik Jums.
Daugiau informacijos rasite internete adresais: http://vilnius.en.cx ir http://kaunas.en.cx
Iki susitikimų žaidimuose!

Autorius: Tomas Stasiukaitis