Kuris universitetas greičiausiai plaukia?

2008.05.06 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Gegužės 17 dieną Vilniuje pirmą kartą organizuojamas renginys „Neries regata“, kuriame varžysis kelios dešimtys Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų komandų.

„Neries regatos“ plaukime kviečiami dalyvauti visų aukštųjų universitetinių mokyklų studentai, darbuotojai bei absolventai. Savo jėgas trasoje galės išmėginti ir visuomenės komandos. Pagrindinis renginio akcentas – laivų bei plaustų lenktynės Neries upėje. Varžybų dalyviams teks įveikti 7 kilometrų trasą. Startas - vidurdienį Valakupių 1-ajame paplūdimyje, o finišo liniją laivai kirs ties Vilniaus Baltuoju tiltu.

Organizatoriai pasakojo, jog renginys bus pilnas ne tik vandens purslų ir azarto, bet ir muzikos. Vilniečius ir miesto svečius linksmins Nerimi kursuojantis Lietuvos kariuomenės diksilendas. O Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų grupės plaustas taps „Muzikiniu švyturiu“.

Tikimasi, jog pirmąjį kartą organizuojama šalies akademinės visuomenės masinio sporto šventė „Neries regata“ taps tradicine. Organizatoriai lygiuojasi į laiko patikrintą Temzės regatą Londone, kurioje kiekvienais metais lenktyniauja du garsūs Didžiosios Britanijos universitetai – Oksfordas ir Kembridžas. Prestižinė ir plačiai žinoma, literatūros kūriniuose aprašyta Temzės regata egzistuoja nuo 1829 metų.

„Neries regata“ - tai graži proga universitetams sukryžiuoti irklus. Studentams, dėstytojams bei absolventams kartu smagiai praleisti laiką neformalioje aplinkoje, susitikti buvusiems studijų draugams.

Įdomu, kad ir absolventai galės rungtis už savo universitetą. Tai puiki proga susitikti, bendrauti ir išvien dalyvauti įvairių kartų studijų draugams, atnaujinti studijų laikų pažintis ir draugystes. Organizatoriai kviečia absolventus pasinaudoti unikalia proga ir atstovauti regatoje savo aukštąsias mokyklas.

Vieni plauks, norėdami nugalėti, kiti – tiesiog norėdami gerai praleisti laiką. O tie, kurie bijo sušlapti, kviečiami stebėti šį renginį nuo Neries krantų.

Daugiau informacijos apie renginį www.neriesregata.lt