Ką reikia žinoti nuomojantis automobilį

Suplanavus atostogas, pasirinkus norimas aplankyti vietas, jums paaiškėja, kad kelionei būtinas automobilis, tačiau jis sugedęs arba jūs jo visai neturite. Ką daryti? Tokiu atveju geriausia automobilį išsinuomoti.

Kur kreiptis aplinkosaugos klausimais

Aplinką saugoti turinčių institucijų daug ir nežinote į kurią reikėtų kreiptis? Lietuvos Žaliųjų judėjimas yra pateikęs atmintinę, kurioje nurodyta į kokias institucijas galima kreiptis, susidūrus su, pvz., brakonieriavimu, pastebėjus atliekų tvarkymo pažeidimus ir kitais atvejais.

Sutvarkytas Nemuno pakrantės dviračių takas

Prasidėjus vasaros sezonui, mėgstantys minti dviračių pedalus kauniečiai gali pasidžiaugti, kad dviratininkų takas, esantis Žemuosiuose Šančiuose ir besidriekiantis palei Nemuną, atsiveria naujais vaizdais. Siekiant pagerinti dviratininkų tako būklę Žemuosiuose Šančiuose bendrovė „Irgita” Kauno miesto savivaldybės užsakymu nupjovė menkaverčius medžius ir iškirto krūmus. Šiuo metu dar žeminami kelmai, šienaujama žolė.

 

Nuotraukos iš ekspedicijos į lietuviškas viršūnes!

Jau galite pasigrožėti nuotraukomis iš ekspedicijos į Lietuviškas viršūnes, kuri vyko šių metų rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais Pietvakariniame Pamyre ir buvo skirta Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 75-tosioms metinėms. Žvilgtelkite čia.

Taip pat galite rasti ir nuotraukas iš kelionės po Fanų kalnus Tadžikistane, vykusios šių metų liepos - rugpjūčio mėnesiais. Žvilgtelkite čia.

Lietuvos autobusų stočių tvarkaraščiai

Jūsų patogumui pateikiame nuorodas į Lietuvos miestų autobusų stočių tinklapius, kuriuose rasite tvarkaraščius.
Druskininkai, Elektrėnai, Kaišiadorys, Kaunas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Klaipėda, Lazdijai, Mažeikiai, Palanga, Panevėžys, Prienai, Šiauliai, Švenčionys, Trakai, Vilnius.

Lietuvos alpinistų asociacija priima naujus narius

Lietuvos alpinizmo asociacija jau pasiruošusi papildyti savo narių gretas – įregistruota nauja įstatų redakcija, paruoštos anketos ir naujos nario kortelės. Naująją įstatų redakciją rasite čia, o išsamią informaciją kaip tapti nariu - čia.

Seminaras-diskusija „Dviračių infrastruktūros plėtra ir gerinimas Kaune, įrengiant dviračių

Kauno miesto savivaldybė vykdo ES dalinai finansuojamą tarptautinį projektą „Saugumo ir judrumo optimizavimas dėl darnaus transporto ir sveikatos” (angl. Safety and mobility optimization for sustainable transport and health). Projekto tikslas - įgyvendinti priemones, gerinant bevariklio transporto, pėsčiųjų ir dviratininkų eismo sąlygas, didinti šių transporto rūšių eismo saugumą, tokiu būdu skatinant gyventojus dažniau keliauti aplinką neteršiančiomis priemonėmis.
Vykdydami šį projektą, š.m. birželio 30 d., 11 val. planuojame surengti seminarą-diskusiją „Dviračių infrastruktūros plėtra ir gerinimas Kauno mieste, įrengiant dviračių stovus centrinėje miesto dalyje”. Seminare-diskusijoje įvairių institucijų, dviratininkų organizacijų atstovai dalinsis patirtimi, kaip gerinti dviračių infrastruktūrą.

Lietuvos keliuose greitį fiksuoja dar 10 naujų greičio matuoklių

Lietuvos keliuose automobilių greitį nuo gruodžio pradžios pradėjo fiksuoti dar 10 naujų radarų. Iš viso užmiesčio keliuose jų dabar yra 22, o iki metų pabaigos greičio matuoklius įrenginėjanti intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ ketina sumontuoti likusius 45 pirmojo projekto etape numatytus greičio matuoklius.

„Greičio matuokliai jau įrengti avaringiausiuose šalies valstybinės reikšmės kelių ruožuose. Jie turėtų padėti sumažinti nelaimių ir avarijų keliuose skaičių, užtikrindami, kad vairuotojai laikytųsi saugaus greičio“, – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Narbutas.

Kelio darbai Ukmergė - Kaunas

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad nuo š.m. birželio 2 iki rugpjūčio 18 d. dėl kelio E262 Kaunas - Zarasai - Daugpilis rekonstrukcijos ruože nuo 45,15 km iki 46,65 km bus ribojamas eismas nuo Ukmergės Jonavos kryptimi, o transporto priemonių srautai bus nukreipti aplinkiniais keliais.